Ružomberok zdolal VŠ Prahu v CEWL. Liptáčky postúpili do Final Four

Tréner Ružomberka Juraj Suja (druhý zľava) so svojím tímom počas prvého zápasu osemfinále Európskeho pohára FIBA žien v basketbale MBK Ružomberok - Dinamo Kursk (Rus.) v Ružomberku v stredu 15. januára 2014. Foto: TASR/ Dušan Hein

Ruža zvíťazila na palubovke českého klubu 68:61.

Ružomberok 6. januára (TASR) - Basketbalistky MBK Ružomberok vo svojom predposlednom vystúpení v A-skupine Stredoeurópskej ligy žien (CEWL) vyhrali v Prahe nad VŠ 68:61 a definitívne si zabezpečili postup do Final Four tejto nadnárodnej súťaže.

VŠ Praha - MBK Ružomberok 61:68 (40:37)

Zostava a body MBK: Lázárová 14, D. Baburová 13, Letková 8, Kmeťová 6, Sujová 3 (A. Baburová 18, A. Moravčíková 4, Kelčíková 2, Kováčiková 0). TH: 10/7 - 20/15. Fauly: 20 - 21. Trojky: 8 - 1. Štvrtiny: 25:22, 15:15, 9:14, 12:17.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Stretnutie sme si sami urobili dramatickým, v prvom polčase sme dali súperovi príliš veľa priestoru a ten zo 14 pokusov trafil sedem trojok. V prvej dvadsaťminútovke naša obrana bola katastrofálna. Bol to vyrovnaný zápas, druhý polčas vyznel v náš prospech."