Good Angels Košice potrápili Fenerbahce Istanbul. Prehrali o 9 bodov

Na snímke hráčky Good Angels Košice pred zápasom 9. kola A-skupiny Európskej ligy basketbalistiek Good Angels Košice – Fenerbahce Istanbul v Košiciach 6. januára 2016. Foto: TASR/Milan Kapusta

Dvanásťnásobný slovenský majster dlho držal krok s lídrom tabuľky, ktorý o svojom víťazstve definitívne rozhodol v štvrtej štvrtine.

Košice 6. januára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom deviatom zápase v euroligovej A-skupine s tureckým tímom Fenerbahce Istanbul 58:67. Dvanásťnásobný slovenský majster dlho držal krok s lídrom tabuľky, ktorý o svojom víťazstve definitívne rozhodol v štvrtej štvrtine. Košičanky sa v Eurolige najbližšie prestavia v stredu 13. januára, keď nastúpia na palubovke ďalšieho istanbulského tímu Galatasaray.

Priebeh zápasu:

Favorit zápasu sa rýchlo dostal do vedenia 4:0, ale Johnsonová s Oblakovou vyrovnali na 4:4. Hostky reagovali šnúrou ôsmich bodov, po ktorej bol stav 4:12 a domáci tréner Kováčik siahol po oddychovom čase. Ten Košičankám pomohol. Johnsonová dvomi trojkami znížila náskok Fenerbahce a v 8. minúte bolo po pokuse Langhorneovej vyrovnané 16:16. Bálintová následne premenila štyri trestné hody v rade a Good Angels viedli o štyri body - 20:16. Prvá štvrtina sa napokon skončila nerozhodne 20:20.

Vstup do druhej štvrtiny vyšiel lepšie domácim hráčkam. Povzbudzované zaplnenou Angels arénou získali päťbodový náskok, keď sa ujal pokus Žirkovej i trojka Stehlíkovej. Hostky v nasledujúcich minútach zvýšili dôraz v defenzíve a po viacerých úspešných únikoch získali späť svoj náskok. V 16. minúte Kobrynová upravila na 27:28. Langhorneovej presné strely síce znamenali náskok Košičaniek 31:30, no záver prvého polčasu patril tureckému družstvu. Lavenderová v 20. minúte upravila na prvopolčasových 31:34.

Favorizované hráčky tureckého tímu sa krátko po zmene strán dostali do sedembodového náskoku - 31:38. Domácim hráčkam sa v nasledujúcich momentoch nedarilo v streľbe, naopak Quigleyová v 25. minúte trojkou upravila na 33:43. Hostky z desaťbodového náskoku ťažili do konca tretej štvrtiny. Košičanky viackrát znížili stratu, no hostky vždy dokázali bodovo reagovať. Bálintová síce odvážnym únikom upravila na 41:43, no líder A-skupiny reagoval dvomi trojkami v krátkom slede. Pred štvrtou štvrtinou bola strata košického tímu štvorbodová - 45:49.

Domáce hráčky v snahe o úspešný výsledok pokračovali aj v štvrtej štvrtine. V 33. minúte Stehlíková trojkou znížila na 50:53 a po Langhorneovej trestnom hode bol náskok Fenerbahce iba dvojbodový - 51:53. Nasledujúce minúty však patrili hostkám. Turecký tím sa zásluhou Kobrynovej a Quigleyovej dostal do náskoku, ktorý už Košičanky nedokázali stiahnuť.

Euroliga, A-skupina:

Good Angels Košice - Fenerbahce Istanbul 58:67 (31:34)

Zostava a body Good Angels: Langhorneová 17, Johnsonová 10, Oblaková 9, Žirková 2, Jurčenková 0 (Hruščáková 8, Bálintová 6, Stehlíková 6), najviac bodov Fenerbahce: Quigleyová 20, J. Lavenderová 16, Kobrynová 10, rozhodovali: Maciulaitis (Lit.), Nedovič (Slov.), Kardum (Chorv.), TH: 9/7 - 10/8, trojky: 5 - 5, os. chyby: 19:16, 2200 divákov.

Hlasy:

Maroš Kováčik, tréner Good Angels: "Možno budem vyzerať neskromne, no myslím si, že sme dnes mali na Fenerbahce. Ak však chceme zdolať takýto silný tím, tak pri našej úzkej hráčskej rotácii musia všetky hráčky podať excelentný výkon. Nám nemôže herne vypadnúť jedna ani dve hráčky a to sa dnes, bohužiaľ, nestalo. Hráčky, ktoré dostali možnosť, nesklamali, no všetky musia podať skvelý výkon a to sa nestalo."

Barbora Bálintová, Good Angels: "Začali sme zle, no rýchlo sme sa do zápasu vrátili. Prvý polčas sme prehrali iba o tri body a vedeli sme, že máme šancu. Škoda vstupu do druhého polčasu, kde nám unikli. Nepremenili sme niekoľko príležitostí a v tých momentoch nám ony ušli, povzbudilo ich to a v závere si vypracovali rozhodujúci náskok."

Žofia Hruščáková, Good Angels: "Vlažne sme nastúpili najmä do tretej štvrtiny, no aj tak sme sa ešte dokázali dotiahnuť. Myslím si, že sme sa zdolali najmä my samy a nie súper. Snažili sme sa s nimi hrať vyrovnanú partiu, dlho sme sa držali, no škoda našich chýb."

.

Na snímke vľavo s loptou Zuzana Žirková (Košice), vpravo Alexandria Quigleyová (Istanbul) v zápase 9. kola A-skupiny Európskej ligy basketbalistiek Good Angels Košice – Fenerbahce Istanbul v Košiciach 6. januára 2016.

Na snímke fanúšikovia Good Angels Košice v zápase 9. kola A-skupiny Európskej ligy basketbalistiek Good Angels Košice – Fenerbahce Istanbul v Košiciach 6. januára 2016.

Na snímke vpravo s loptou Crystal Langhorneová (Košice), vľavo Alexanndria Quigleyová (Istanbul) v zápase 9. kola A-skupiny Európskej ligy basketbalistiek Good Angels Košice – Fenerbahce Istanbul v Košiciach 6. januára 2016.

Na snímke uprostred s loptou Crystal Langhorneová (Košice), vľavo Alexanndria Quigleyová a vpravo Quanitra Holilngsworthová (obe Istanbul) v zápase 9. kola A-skupiny Európskej ligy basketbalistiek Good Angels Košice – Fenerbahce Istanbul v Košiciach 6. januára 2016.

Na snímke hráčky Good Angels Košice, uprostred tréner Maroš Kováčik v zápase 9. kola A-skupiny Európskej ligy basketbalistiek Good Angels Košice – Fenerbahce Istanbul v Košiciach 6. januára 2016.