´Anjelky´ zdolali Ružomberok v 3. finále extraligy, v sérii vedú 2:1

Na snímke uprostred tréner Good Angels Košice Maroš Kováčik Foto: TASR/František Iván

Zverenky Maroša Kováčika vyhrali 74:58.

Košice 23. apríla (TASR) - Basketbalistky úradujúceho majstra Good Angels Košice zvíťazili v treťom zápase finále extraligy žien v Infiniti aréne nad MBK Ružomberok 74:58. Zverenky Maroša Kováčika sa v sérii hranej na tri víťazstvá ujali vedenia 2:1.

Po koši hosťujúcej Murphyovej svietil na ukazovateli skóre v 2. minúte stav 0:4. Domáce hráčky zrovnali v 3. minúte vďaka Kiššovej a o dve minúty neskôr po trojke Žirkovej po prvý raz v stretnutí vyhrávali - 11:8. Úradujúce šampiónky viedli rovnakým rozdielom aj na konci desiatej minúty - 19:16. Na začiatku druhej štvrtiny Good Angels pritvrdili v defenzíve a po troch košoch Hruščákovej odskočili súperkám v 13. minúte už na rozdiel ôsmich bodov (25:17). Hostky korigovali v 15. minúte na 23:27, ale trojka Žirkovej, po dva body Kizerovej a Hruščákovej o tri minúty neskôr znamenali dvojciferné vedenie domácich hráčok - 34:23. V 19. minúte Zietarová zvýšila strelou spoza trojkového oblúka už na 39:24, do konca polčasu z pätnásťbodového náskoku Ružomberčanky ukrojili iba jeden bod - 41:27.

"Anjelky" zvládli vstup do druhého dejstva, keď Kiššová na začiatku 23. minúty upravila 45:27. O päť minút neskôr premenila Bálintová jeden z dvoch trestných hodov a Good Angels už vyhrávali o dvadsať bodov 54:34. Zietarová potom trojkou zvýšila na 57:36, no Ružomberok kontroval šiestimi bodmi Brezániovej a po tridsiatich minútach svietilo na ukazovateli skóre 57:42. V záverečnej desaťminútovke si "žlto-modré" udržiavali dostatočný náskok, súperovi nedovolili bodovo sa dotiahnuť a napokon zápas dotiahli do víťazného konca v pomere 74:58.

Tretí finálový zápas basketbalovej extraligy žien:

Good Angels Košice - MBK Ružomberok 74:58 (41:27)
Rozhodovali: Ženiš, Lamoš, Margala, TH: 20/15-11/8, fauly: 15:22, trojky: 5:4, 1800 divákov.

Zostavy a body:
Good Angels: Hruščáková 19, Žirková 12, Kiššová 11, Krivačevičová 9, Bojovičová 3 (Zietarová 11, Kizerová 8, Balintová 1)
Ružomberok: Stalvantová 16, Baburová a Murphyová po 9, Fenynová 6, Kmeťová 2 (Brezániová 14, Remenárová 2, Vesterbergová 0)
/stav série: 2:1/

Maroš Kováčik, tréner Good Angels Košice: "Myslím si, že dnes sme to zvládli a od siedmej, či ôsmej minúty sme kontrolovali priebeh zápasu až do samého konca. Zlom nastal v druhej štvrtine, kde sme odskočili súperovi na dvojciferný rozdiel."
Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: "Gratulujem Košiciam k víťazstvu, vyhrali úplne zaslúžene, pretože nás prevyšovali vo všetkom. Musíme zmeniť predovšetkým energiu v osobných súbojoch a hernú disciplínu najmä v útočnej fáze."