Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Prievidza prehrala s Oradeou v úvodnom zápase 1.predkola Ligy majstrov

Tréner Prievidze Miljan Čurovič (uprostred) rozdáva pokyny svojim zverencom Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Odvetný zápas je na programe vo štvrtok 29. septembra o 18.00 SELČ v prievidzskej Niké aréne.

Oradea 27. septembra (TASR) - Basketbalisti BC Prievidza prehrali v úvodnom zápase prvého predkola Ligy majstrov 2016/2017 na palubovke rumunskému tímu CSM CSU Oradea 64:71. Odvetný zápas je na programe vo štvrtok 29. septembra o 18.00 SELČ v prievidzskej Niké aréne.

Do zápasu vstúpila lepšie Prievidza, v úvodných minútach viedla vďaka dobrej obrane a efektívnemu zakončovaniu. Potom sa dostali k slovu domáci, strelecky ťahal tím Sean Danison. Už v 7. minúte viedla v zápase Oradea, ktorá napokon navýšila náskok po prvej štvrtine na 20:15. V druhej 10-minútovke sa karta obrátila, Rumunom prestalo padať, čo využili zverenci trénera Miljana Čuroviča na to, aby otočili vývoj zápasu. Stiahli osembodové manko a dobrou koncovkou sa po prvom polčase ujali vedenia 37:35.

Po prestávke začali lepšie hostia, ale odpoveďou z domácej strany bola séria trinástich bodov v rade. Oradea sa razom dostala do hernej pohody a tri minúty pred koncom tretej štvrtiny viedla prvýkrát dvojciferným rozdielom. Prievidza sa však nedala zaskočiť razantným nástupom, pred záverečnou periódou sa jej podarilo stiahnuť na 52:58. Slovenský šampión sa po väčšinu štvrtej štvrtiny držal na dostrel, ale stretnutie už nedokázal zvrátiť na svoju stranu.

Liga majstrov 2016/2017 - 1. predkolo:

CSM CSU Oradea - BC Prievidza 71:64 (35:37)

zostavy:
Oradea: Pašalič 16, Mirkovič 13, Zeno 9, Barnette 8, Tibirna 3 (Denison 17, Mandache 4, Pasca 1, Petrisor 0)
Prievidza: Dramičanin 18, Batina 13, Jones 11, Jašš 9, Körner 6 (Ihring 3, Caracter a Dowell po 2, Miljanič 0)
TH: 19/10 - 11/7, fauly: 14 - 23, trojky: 9 - 5, rozhodovali: Glišič (Srb.), Maciulaitis (Lit.), Rosso (Fr.)
štvrtiny: 20:15, 15:22, 23:15, 13:12

hlas po zápase:

Miljan Čurovič, tréner Prievidze: "Pre nás je dôležité, že máme aktívny výsledok. Naši súperi vedia, že sme doma ani raz v minulej sezóne neprehrali. Najdôležitejšie v každom družstve je, že hráči majú charakter. Je na čom stavať. Verím, že Niké aréna bude plná."