< sekcia Šport

Rančíkov tím triumfoval v Eurovia SBL All Star Game 2017

Na snímke vpravo Boban Tomič z tímu Rančík a A.J. Walton počas zápasu hviezd Eurovia SBL Tím Rančík - Tím Sedmák 16. decembra 2017 v Bratislave. Foto: TASR/AP

Vrcholom celého večera bola súťaž v smečovaní, ktorú napokon opanoval hráč Žiliny Bobby Brown.

Bratislava 16. decembra (TASR) - Víťazom exhibičného basketbalového zápasu Eurovia SBL All Star Game 2017 sa stal v sobotu tím vedený kapitánom Radoslavom Rančíkom, tím Petra Sedmáka zdolal 117:108. V bratislavskej Hant aréne sa od začiatku odohrávala pekná exhibičná šou, ktorú symbolicky otvoril dvoma úspešnými trojkami kapitán jedného z tímov Radoslav Rančík.

Družstvá s pribúdajúcim časom predvádzali nielen pekné akcie, ale postupom zvyšovali aj tempo duelu. Ich snahu "prerušil" boj o prvú trofej večera – súťaž v streľbe za tri body. V tej dominoval krídelník KB Košice Igor Marič, v oboch kolách predviedol najlepší výkon (22 a 20 bodov) a vo finále si poradil s hráčom VŠEMvs Karlovka Bratislava Daliborom Hlivákom. "Som veľmi šťastný. V prvom rade by som chcel povedať, že celá akcia bola zorganizovaná pekne. Potešilo ma, že som tu mohol byť, odrobiť si svoje v trojkárskej súťaži a vyhrať ju," uviedol hráč Košíc.

Vrcholom celého večera bola súťaž v smečovaní, ktorú napokon opanoval hráč Žiliny Bobby Brown: "Som šťastný, že som triumfoval, ale úprimne, z môjho pohľadu bola najhoršia ukážka smečov, aké som kedy ukázal."

V záverečných minútach zápasu oba tímy začali hrať naplno, nechýbala obrana a tiež rôzne mikrosúboje. Z víťazstva sa však mohol tešiť len jeden tím – Rada Rančíka. "Pekný zážitok, pekný zápas pre mňa aj pre hráčov a verím, že aj pre divákov," povedal kormidelník víťazného celku Teo Hojč. Na druhej strane si aj napriek prehre užil celú šou kouč Oliver Vidin: "Myslím si, že bola perfektná atmosféra. Potešilo ma, že prišlo veľa ľudí. Dúfam, že sme odviedli dobrý a kvalitný výkon a urobili dobrú šou. Myslím si, že o tomto má All Star zápas byť, aby si ho všetci užili a bola sranda. Myslím si, že to vyšlo."

Najväčšia pozornosť sa sústredila na tváre Eurovia SBL All Star Game 2017 – Radoslava Rančíka a Petra Sedmáka. "Treba poďakovať všetkým organizátorom, hráčom a všetkým ľuďom za to, čo pripravili. Bolo to na vysokej úrovni. Zápas bol veľmi pekný, zaslúžene ho vyhral tím Radoslava Rančíka," vyhlásil Sedmák. V zápase bol Radoslav Rančík s 26 bodmi najlepším strelcom, za čo si napokon odniesol aj cenu pre najužitočnejšieho hráča stretnutia (MVP): "Veľmi pozitívne hodnotím All Star zápas. Dúfam, že sme potešili oko každého diváka, ktorý si vybral cestu sem do Hant arény. Užili sme si to ako hráči, dúfam, že si to užili aj oni."

Tím Rančík – Tím Sedmák 117:108 (37:27, 34:30, 17:27, 29:24)

zostavy:

Rančík: Rančík 26, Djurič 15, Marič 7, Barač 6, Tomič 0 (Nzege 26, Sitton 20, Rožánek 7, Abrhám 6, Bowman 4)

Sedmák: Walton 18, Stamenkovič a Žiak po 14, Sedmák 10, Vlahovič 6 (Tyus 17, Avramovič 15, Hlivák a Vašl po 7, Martin 0)

Rozhodovali: Ženiš, Gálová, Margala, 2500 divákov.

jp /k dispozícii sú fotoreportáž a videozáznam/

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.