V semifinále SP v basketbale je aj Komárno, jeho súperom bude Inter

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR/Henrich Mišovič

Interisti zdolali v mestskom derby víťaza kvalifikácie MŠK Iskra Petržalka 106:51.

Bratislava 17. februára (TASR) - Basketbalisti BK Inter Bratislava postúpili do semifinále Eurovia Slovenského pohára. Obhajca trofeje zdolal v mestskom derby víťaza kvalifikácie MŠK Iskra Petržalka 106:51.

Domáci Inter položil základ svojho triumfu v druhej štvrtine, ktorú vyhral rozdielom 27 bodov. Na zverencov trénera Olivera Vidina čaká v semifinále MBK Rieker COM-therm Komárno.

V druhom štvrťfinálovom súboji si miestenku vybojovali basketbalisti Komárna, v krajskom derby triumfovali nad Levicami 82:68. Vyrovnané stretnutie rozhodla záverečná 10-minútovka, ktorú vyhrali hostia 22:11.

Už vo štvrťfinále sa prekvapivo rozlúčil so súťažou minuloročný finalista BC Prievidza, keď prehral s Iskrou Svit 75:93. "Podtatranci" predviedli ofenzívnu silu v druhom polčase, v ktorom zdolali svojho súpera rozdielom 13 bodov.