Senzácia v Antverpách nebola: Basketbalisti Prievidze napokon prehrali

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Slovenský šampión dlho hral s domácim favoritom vyrovnanú partiu, aktuálne druhý tím belgickej Scooore League zlomil duel vo svoj prospech až v záverečnej štvrtine.

Antverpy 4. januára (TASR) - Basketbalisti BC Prievidza prehrali vo svojom treťom zápase druhej fázy Európskeho pohára FIBA na palubovke belgického mužstva Antverpy Giants 94:111. Slovenský šampión dlho hral s domácim favoritom vyrovnanú partiu, aktuálne druhý tím belgickej Scooore League zlomil duel vo svoj prospech až v záverečnej štvrtine.

Prievidžania majú po strede v tabuľke L-skupiny bilanciu 1-2, ďalší zápas odohrajú 11. januára na domácej palubovke proti francúzskemu klubu BCM Gravelines.

Európsky pohár FIBA - L-skupina

Antverpy Giants - BC Prievidza 111:94 (50:52)

Zostava a body BC: Körner a Jones po 20, Dramičanin a Batina po 17, Marič 9 (Milovanovič 7, Dowell 4) - najviac bodov Giants: Clark 26, Smith 23, Ware 18.

TH: 18/17 - 21/15, fauly: 20 - 19, trojky: 10 - 13.

štvrtiny: 27:28, 23:24, 36:32, 25:10.

Prievidžania pricestovali do Flámska v oklieštenej zostave, keď zo zdravotných dôvodov im chýbala najmä dvojica Ihring, Jašš. Kouč Čurovič rotoval počas zápasu len siedmich hráčov, napriek tomu jeho zverenci hrali s domácim favoritom vyrovnanú partiu.

Prvý polčas priniesol ofenzívnu prestrelku, ktorú vyhral slovenský šampión 52:50. V útočnom basketbale pokračovali obe mužstvá aj po zmene strán, po tretej štvrtine viedli domáci tesne 86:84. V záverečnom dejstve však oslabená Prievidza už nevydržala vysoké tempo. Aktuálne druhý tím belgickej Scooore League si vytvoril dvojciferný náskok, ktorý si s prehľadom udržal až do konca a napokon triumfoval 111:94.