Basketbalistky Good Angels Košice sú iba krôčik od titulu

Good Angels Košice Foto: TASR/František Iván

V sérii hranej na tri víťazné zápasy vedie favorit už 2:0 a chýba mu jedna výhra k zisku majstrovského titulu.

Ružomberok 21. apríla (TASR) - Hráčky úradujúceho majstra Good Angels Košice zvíťazili aj v druhom zápase finále play off extraligy žien na palubovke MBK Ružomberok 77:65.

V sérii hranej na tri víťazné zápasy vedú tak Košičanky už 2:0 a sú jednu výhru od zisku majstrovského titulu.

2. finále extraligy basketbalistiek:

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 65:77 (31:34)

/stav série: 0:2 /
Štvrtiny: 17:20, 14:14, 14:25, 20:18. Rozhodovali: Šarišský, Fuska, Pipíška, TH: 22/15–24/17, fauly: 21:23, trojky: 4:6, 2000 divákov.
Ružomberok: Jaeschkeová 13, Guzmanová 13, Bučáková 12, Štěpánová 7, Tetemondová 6 (Anderssonová 7, Černáková 5, Brezňanová 2)
Košice: Lawlessová 16, Bojovičová 15, Mc Crayová 9 ,Kupčíková 8, Vieruová 5 (Sverrisdóttirová 7, Pindrochová 7, Žirková 6 Jurčenková 4 Čarnoká 0)

Od začiatku to bola vzácne vyrovnaná partia. V úvode obhajca titulu ťažil hlavne z lepšieho doskoku. V prvom polčase boli zväčša o nejaký „bodík“ vpredu Košičanky, ktoré najviac viedli o štyri body.

No po prestávke bolo všetko inak. Majster pridal na dôraze v obrane a aj preto domácim hráčkam sa prestalo dariť v koncovke. Godd Angels si postupnými krokmi v 29. min. vybudoval 15 – bodový náskok (55:40).

Pred záverečnou desaťminútovkou Ružomberok prehrával o 14 bodov – 45:59. Skúsený košický tím si potom až do konca si vývoj zápasu kontroloval.

Ivan Kurilla, Ružomberok: "Stretnutie malo ešte vyššiu úroveň, ako prvý zápas v Košiciach. Dobre sme do zápasu vstúpili. Dievčatám som zdôrazňoval, že v takomto nasadení musíme vydržať celých štyridsať minút, Všetko sme preto aj robili. Predviedli sme dobrý basketbal, v obrane i v útoku, akurát menší útlm prišiel v tretej štvrtine, keď nám Košice odskočili. A to bolo rozhodujúce. Napriek prehre, nemali sme sa za čo hanbiť.“

Maroš Kováčik, Košice: "Divák videl veľmi pekný basketbal, dôstojné vyvrcholenie tohto extraligového ročníka. Zahrali sme lepšie ako doma, s väčším srdiečkom a nasadením. Napokon rozhodli naše euroligové skúsenosti. V tretej štvrtine, keď súper postavil „zónu“, s ktorou sme mali doma problém, nám padlo niekoľko košov zvonku a tým sme vytvorili rozhodujúci náskok."