Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

V basketbalovej NBA zaknihoval obhajca Spurs prvú prehru

Na fotke zo zápasu Boris Diaw (33) zo San Antonio Spurs fauluje Phoenix Suns Markieffa Morrisa (11). Foto: TASR/AP

Klub zo San Antonia nestačil na palubovke Phoenixu na miestny tím Suns.

New York 1. novembra (TASR) - Basketbalisti San Antonia Spurs prehrali v noci na sobotu v zámorskej NBA na palubovke Phoenixu Suns 89:94. Domáci takmer celý zápas doťahovali náskok súpera, prvýkrát sa ujali vedenia (88:87) až tri a pol minúty pred koncom, no záver zvládli na výbornú. Obhajca titulu si tak zapísal prvú prehru v sezóne.

Cleveland triumfoval v Chicagu 114:108 pp najmä zásluhou svojho lídra LeBrona Jamesa, ktorý zaznamenal 36 bodov, z toho osem v predĺžení. V losangeleskom derby sa viac darilo Clippers, ktorí si poradili s domácimi Lakers 118:111. Výraznú zásluhu na triumfe hostí mal Blake Griffin, autor 39 bodov.

"Najlepšia vec na tejto súťaži je, že ak sa vám nepodarí jeden zápas, ďalšiu noc dostanete šancu to napraviť. Proti Knicks sme urobili krok späť, ale dnes sme spravili dva vpred. Naznačili sme, aký je náš potenciál, ale stále nás čaká veľa práce," uviedol po zápase James. Tréner Cavaliers David Blatt, ktorý si urobil svoje meno úspešným koučovaním v špičkových európskych kluboch, tak zaznamenal premiérový triumf v zámorskej profilige.

Domácim chýbal v záverečnej štvrtine a predĺžení Derrick Rose, ktorý si pri doskoku v treťom dejstve podvrtol členok. "Budem v poriadku, ide iba o ľahký výron. Mrzelo ma, že som v závere nemohol pomôcť spoluhráčom," povedal Rose, ktorý pre zranenia odohral v uplynulých dvoch sezónach iba 12 duelov.

V losangeleskom derby sa viac darilo Clippers, ktorí si poradili s domácimi Lakers 118:111. Výraznú zásluhu na triumfe hostí mal Blake Griffin, autor 39 bodov. Kvalitne mu sekundoval s 22 bodmi striedajúci Jamal Crawford. Clips zdolali svojho mestského rivala v ôsmom z ostatných deviatich vzájomných duelov. Lakers majú po úvodných troch zápasoch sezóny bilanciu 0-3, čo sa im predtým podarilo v klubovej histórii iba päťkrát.

Leví podiel na triumfe Sacramenta nad Portlandom mal krídelník Rudy Gay, ktorý zaznamenal 40 bodov. Memphis vyhral v Indianapolise nad Pacers 97:89 najmä zásluhou série 26:2, ktorou sa Grizzlies prezentovali v tretej štvrtine.