Bayern Mníchov deklasoval Hamburg

Futbalista Hoffenheimu Andrej Kramarič (vpravo) a hráč Herthy Berlín Slovák Peter Pekarík , archívna snímka Foto: TASR/AP

Hertha Berlín v základnej jedenástke so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom remizovala s Freiburgom 0:0.

Mníchov 10. marca (TASR) - Futbalisti Bayernu Mníchov deklasovali v 26. kole nemeckej bundesligy Hamburger SV 6:0, hetrikom sa blysol poľský kanonier Robert Lewandowski. O zápase bolo rozhodnuté už v 19. minúte, keď po dvoch góloch Lewandowského a jednom Francka Riberyho viedli Bavori 3:0.

V druhom polčase pridali ďalšie presné zásahy Arjen Roben, Ribery a skóre zápasu uzavrel z pokutového kopu Lewandowski, aj keď štyri minúty predtým rovnakú príležitosť nevyužil. Hertha Berlín v základnej jedenástke so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom remizovala s Freiburgom 0:0. Na ihrisko sa v 59. min dostal aj druhý slovenský reprezentant v drese Herthy Ondrej Duda. V záverečnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazil Bayer Leverkusen nad Borussiou Mönchengladbach 2:0.