Majstrovstvá Európy: Slovenskí bedmintonisti prehrali so Švédmi 0:5

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Súper zo severu Škandinávie sa spoliehal na najmä na výkony Henriho Hurkainena, ktorý je 72. hráčom svetového rebríčka.

Kazaň 16. februára (TASR) - Slovenskí bedmintonisti prehrali v ich úvodnom zápase na majstrovstvách Európy mužských a ženských družstiev v Kazani, keď v utorok nestačili na Švédov 0:5. Najbližšie sa v 4. skupine stretnú so Škótmi v stredu o 10.00 hod.

Súper zo severu Škandinávie sa spoliehal na najmä na výkony Henriho Hurkainena, ktorý je 72. hráčom svetového rebríčka. Ten v prvej dvojhre zmietol z kurtu Mateja Hliničana 21:3 a 21:12. Slovákom sa nedarilo ani v ďalších zápasoch a zverenci reprezentačného trénera Michala Matejku nezískali ani set.

V utorok vstúpili do bojov na ME aj Slovenky, ktoré v prvom súboji 5. skupiny prehrali s Maďarkami 1:4. Bol to vyrovnaný boj, prvý slovenský bod získala vo dvojhre Martina Repiská, ktorá v treťom vzájomnom súboji druhýkrát zdolala Daniellu Gondovú 2:1 na sety. Trojsetovú bitku tesne prehrala mladučká Katarína Vargová, ktorá v treťom sete prehrala na 19 s Agnes Korosiovou, 240. hráčkou svetového rebríčka. Tri sety sa hrali aj v poslednej štvorhre, Pálková s Vargovou v nej napokon prehrali s párom Agnes Korosiová, Laura Sarosiová 1:2. V stredu Slovenky nastúpia proti favorizovanému Rusku.

muži - 4. skupina:

Slovensko - Švédsko 0:5

Matej Hliničan - Henri Hurskainen 0:2 (-3, -12)
Milan Dratva - Mattias Borg 0:2 (-17, -7)
Juraj Vachálek - Mikael Westerback 0:2 (-10, -12)
Milan Dratva, Bohumil Kašela - Filip Myhren, Jonatan Nordh 0:2 (-10,, -8)
Matej Hliničan, Juraj Vachálek - Richard Eidestedt, Nico Ruponen 0:2 (-16, -9)

ženy - 5. skupina:

Slovensko - Maďarsko 1:4

Jana Čižnárová – Laura Sarosiová 0:2 (-14, -18)
Martina Repiská – Daniella Gondová 2:0 (13, 17)
Katarína Vargová – Agnes Korosiová 1:2 (-13, 12, -19)
Jana Čižnárová, Martina Repiská – Daniella Gondová, Orsolya Vargová 0:2 (-20, -14)
Zuzana Pálková, Katarína Vargová – Agnes Korosiová, Laura Sarosiová 1:2 (17, -10, -17)