Beh na lyžiach: Šprint v Drammene ovládli domáci Nóri

Nórska bežkyňa na lyžiach Maiken Caspersenová Fallaová sa raduje v cieli z víťazstva v pretekoch Svetového pohára v klasickom šprinte žien v nórskom Drammene 7. marca 2018. Na druhom mieste skončila Švédka Stina Nilssonová (vpravo). Foto: TASR/AP

Z víťazstva sa tešil Johannes Hoesflot Kläbo (2:44,69 min), druhá priečka patrí jeho krajanovi Eirikovi Brandsdalovi (+1,04 s), tretí skončil Rus Alexander Boľšunov (+3,78).

Drammen 7. marca (TASR) - Šesť nórskych bežcov na lyžiach skončilo na pretekoch Svetového pohára v Drammene medzi najlepšou sedmičkou v klasickom šprinte.

Aj medzi ženami sa z prvenstva tešili domáce pretekárky zásluhou Maiken Caspersenovej Fallovej (+3:10,18).

Slovenský zástupca Peter Mlynár skončil v kvalifikácii na 45. mieste (3:05,92) a neprebojoval sa medzi tridsiatku postupujúcich.