Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

Niskanen napodobnil sestru Kerttu a vyhral 2. etapu Tour de Ski

Na archívnej snímke z 30. novembra 2019 fínsky bežec na lyžiach Iivo Niskanen. Foto: TASR/AP

Dvojnásobný olympijský šampión sa víťazstvom posunul vyššie v poradí TdS.

Lenzerheide 29. decembra (TASR) - Fínsky bežec na lyžiach Iivo Niskanen zvíťazil v stredajšej druhej etape Tour de Ski. V pretekoch na 15 km klasickou technikou s intervalovým štartom vo švajčiarskom Lenzerheide zdolal časom 34:51,7 min o vyše 19 sekúnd Rusa Alexandra Boľšunova. Tretiu priečku obsadil Nór Paal Golberg, ktorý zaostal o viac než 25 sekúnd. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Fíni zaknihovali v stredu víťazné double, keď na ženskej desiatke klasicky vyhrala Kerttu Niskanenová, sestra Iiva. Dvojnásobný olympijský šampión sa víťazstvom posunul vyššie v poradí TdS. Prestížne podujatie v rámci SP sa presunie do nemeckého Oberstdorfu, kde muži v piatok absolvujú preteky na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom.

10. Didrik Tönseth (všetci Nór.) +1:16,1

celkové poradie SP (po 12 z 30 súťaží): 1. Klaebo 581 bodov, 2. Richard Jouve (Fr.) 343, 3. Boľšunov 342, 4. Sergej Usťugov (Rus.) 315, 5. Valnes 311, 6. Alexander Terentiev (Rus.) 276

poradie v dlhých behoch (6 zo 17): 1. Boľšunov 258, 2. Simen Hegstad Krüger (Nór.) 238, 3. Usťugov 212

priebežné poradie Tour de Ski (po 2 z 6): 1. Klaebo 37:02 min., 2. Golberg +14 s, 3. Niskanen +36 s