Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Beh na lyžiach: Wengová vyhrala skiatlon v kanadskom Canmore

Na snímke nórska reprezentantka v behu na lyžiach Heidi Wengová Foto: TASR/AP

Na trati na 2x7,5 km prišla nórka do cieľa v čase 39:41,0 min. Jediná Slovenka v štartovom poli Alena Procházková skončila mimo bodovanej tridsiatky na 36. pozícii, keď na víťazku stratila 3:33,1 min.

Canmore 9. marca (TASR) - Nórka Heidi Wengová zvíťazila v stredajšom skiatlone žien Svetového pohára v behu na lyžiach, ktorý sa v rámci kanadskej Tour uskutočnil v Canmore. Na trati na 2x7,5 km prišla do cieľa v čase 39:41,0 min. Jediná Slovenka v štartovom poli Alena Procházková skončila mimo bodovanej tridsiatky na 36. pozícii, keď na víťazku stratila 3:33,1 min.

Wengová sa krátko po štarte zaradila na druhé miesto za líderku celkového poradia SP, svoju krajanku Therese Johaugovú. Takto zvládli celé preteky až do záveru, v ktorom Wengová nastúpila a v peknom súboji na cieľovej rovinke prešprintovala svoju súperku. Johaugová finišovala s minimálnou stratou 0,8 s. Aj na tretej priečke sa umiestnila nórska pretekárka Astrid Uhrenholdtová Jacobsenová s mankom takmer desať sekúnd.

Pre dvadsaťštyriročnú Wengovú to bolo tretie víťazstvo v kariére SP. Zároveň si udržala prvú priečku priebežného poradia Tour Kanada po 6 z 8 pretekov, práve pred Johaugovou, ktorá však stráca iba 2,9 sekundy. "Nebolo jednoduché udržať sa s ňou počas celých pretekov, no poriadne som sa na to sústredila. Pre mňa bola ťažšia polovica voľnou technikou, klasickou sa mi išlo lepšie. Po včerajšku som bola dosť nahnevaná, pretože som spadla, dneska som ten záver udržala," povedala víťazka v prvom televíznom rozhovore.

Johaugová má na čele celkového poradia SP náskok 200 bodov pred druhou krajankou Ingvild Östbergovou (2001 b). Tretia Jacobsenová má na konte 1800 bodov. Procházková figuruje na 53. mieste s 56 bodmi, v kanadskej Tour je na 29. pozícii (+10:51,8 min).

Kanadská Tour má vo štvrtok na programe voľný deň, v piatok pokračuje siedmou etapu - pretekmi mužov na 20 km a žien na 10 km klasicky.