< sekcia Šport

Belgičania po útokoch zrušili prípravný zápas s Portugalskom

Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Vedenie Belgickej futbalovej federácie (KBVB) uviedlo, že čo najskôr oznámi ďalšie kroky a postup pred utorňajším duelom s Portugalskom.

Brusel 23. marca (TASR) - Belgická futbalová reprezentácia zrušila po utorňajšom aj stredajší tréning pred budúcotýždňovým prípravným zápasom s Portugalskom. Reagovala tak na utorňajšie bombové útoky v hlavnom meste krajiny Bruseli. Jeden z francúzskych politikov zároveň uviedol, že organizátori neuvažujú o zrušení tohtoročného EURO.

Vedenie Belgickej futbalovej federácie (KBVB) uviedlo, že čo najskôr oznámi ďalšie kroky a postup pred utorňajším duelom s Portugalskom. Zatiaľ nie je jasné, či sa zápas na bruselskom štadióne kráľa Baudouina (20.45 h) odohrá podľa plánu.

Belgičania vedú svetový rebríček FIFA, no ich prípravu na EURO poznačil terorizmus. Pre vážne hrozby museli zrušiť prípravný duel so Španielskom, ktorý sa mal hrať 17. novembra, čiže iba štyri dni po krvavých útokoch v Paríži.

Posledné incidenty tak opäť zdôraznili potrebu bezpečnosti počas finálového turnaja kontinentálneho šampionátu (10. júna až 10. júla) v deviatich francúzskych mestách.

Francúzsky štátny sekretár pre šport Thierry Braillard v stredu pre denník L'Equipe vyhlásil, že "s teroristickými hrozbami sme počítali od začiatku". Podľa jeho slov budú každý tím strážiť elitné policajné zložky a zdôraznil, že nie sú žiadne plány na odloženie, či zrušenie turnaja, pretože by to "dalo za pravdu týmto zbabelcom".

Belgičania po útokoch zrušili prípravný zápas s Portugalskom

Prípravný zápas medzi futbalistami Belgicka a Portugalska, ktorý sa mal odohrať 29. marca na bruselskom štadióne kráľa Baudouina, sa v dôsledku utorkových teroristických útokov neuskutoční. Mesto Brusel v stredu rozhodlo o zrušení duelu z preventívnych a bezpečnostných dôvodov. Informovala o tom agentúra dpa.

"Z bezpečnostných a preventívnych dôvodov požiadalo mesto Brusel belgickú federáciu o zrušenie utorkového stretnutia Belgicko - Portugalsko. Zápas na štadióne kráľa Baudouina sa tak neuskutoční," uviedla Belgická futbalová federácia (KBVB) vo svojom vyhlásení.

Belgická reprezentácia už predtým oznámila, že zrušila utorkový otvorený tréning národného mužstva, na ktorý mali pôvodne prístup fanúšikovia. O deň neskôr odvolala aj stredajší tréning. Reagovala tak na utorkové bombové útoky v hlavnom meste krajiny. Pri explóziách na letisku Zaventem a v bruselskom metre zomrelo vyše 30 ľudí a najmenej 260 utrpelo zranenia.

Belgičania vedú svetový rebríček FIFA, no ich prípravu na EURO poznačil terorizmus. Pre vážne hrozby museli zrušiť už prípravný duel so Španielskom, ktorý sa mal hrať 17. novembra, čiže iba štyri dni po krvavých útokoch v Paríži.

Posledné incidenty tak opäť zdôraznili potrebu bezpečnosti počas finálového turnaja kontinentálneho šampionátu (10. júna až 10. júla), ktorý sa uskutoční v deviatich francúzskych mestách.

Francúzsky štátny sekretár pre šport Thierry Braillard pre denník L'Equipe vyhlásil, že "s teroristickými hrozbami sme počítali od začiatku". Podľa jeho slov budú každý tím strážiť elitné policajné zložky a zdôraznil, že nie sú žiadne plány na odloženie, či zrušenie turnaja, pretože by to "dalo za pravdu týmto zbabelcom".

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.