Lipsko vyhralo nad Herthou 4:1 a získalo priamy flek v Lige majstrov

Na snímke hráč Borussie Pierre-Emerick Aubameyang strieľa víťazný gól v zápase 32. kola nemeckej futbalovej bundesligy Borussia Dortmund - TSG Hoffenheim v Dortmunde 6. mája 2017. Foto: TASR/AP

V šlágri kola zvíťazila Borussia Dortmund nad Hoffenheimom 2:1 a dostala sa pred súpera na tretie miesto tabuľky zaručujúce priamu účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Berlín 6. mája (TASR) - Futbalisti Borussie Mönchengladbach v zostave so slovenským stredopoliarom Lászlóom Bénesom remizovali v sobotňajšom domácom zápase 32. kola nemeckej bundesligy s Augsburgom 1:1. Aspoň bod pre M'Gladbach zachránil gólom vo štvrtej minúte nadstaveného času Andre Hahn.

V šlágri kola zvíťazila Borussia Dortmund nad Hoffenheimom 2:1 a dostala sa pred súpera na tretie miesto tabuľky zaručujúce priamu účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov 2017/2018.

Už istý majster Bayern Mníchov si poradil so zostupujúcim Darmstadtom 1:0 zásluhou gólu španielskeho obrancu Juana Bernata, ktorý padol už v 18. minúte. Hostia mali v 86. minúte veľkú príležitosť na vyrovnanie, ale Hamit Altintop nepremenil jedenástku.

Hertha Berlín s Petrom Pekaríkom na pravom kraji obrany podľahla doma Lipsku 1:4. Nováčik súťaže a jeho "čierny kôň" si vďaka skalpu tímu z hlavného mesta a umiestneniu v Top 3 definitívne zabezpečil účasť v novej edícii skupinovej fázy Ligy majstrov.

Bundesliga - 32. kolo:
Borussia Mönchengladbach - FC Augsburg 1:1 (0:0)

Góly: 90.+4 Hahn - 57. Finnbogason, 52.362 divákov.
/L. Bénes (M'Gladbach) hral do 67. minúty/

Bayern Mníchov - SV Darmstadt 98 1:0 (1:0)
Gól: 18. Bernat, 75.000 divákov.

Borussia Dortmund - TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (1:0)
Góly: 4. Reus, 82. Aubameyang - 85. Kramarič (z 11 m), 81.360 divákov.

FC Ingolstadt 04 - Bayer Leverkusen 1:1 (0:0)

Góly: 73. Kittel - 78. Havertz, 14.351 divákov.

Eintracht Frankfurt - VfL Wolfsburg 0:2 (0:0)
Góly: 48. Didavi, 63. Gomez, 49.000 divákov.

Hertha Berlín - RB Lipsko 1:4 (0:1)
Góly: 85. Khedira (vl.) - 11. a 54. Werner, 89. a 90.+2 Selke
/P. Pekarík odohral celý zápas, O. Duda (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov/