Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

Betancur je nový líder na Paríž-Nice, Velits poskočil na 11. miesto

Kolumbijský cyklista Carlos Betancur (vľavo) zvíťazil pred Portugalčanom Ruiom Albertom Costom v 6. etape pretekov Paríž - Nice zo Saint-Saturnin-lwes-Avignon do Fayence Foto: TASR/AP

Betancur v záverečnom špurte profitoval z nešťastia Francúza Alexisa Vuillermoza, ktorý ako vedúci pretekár spadol v poslednej zákrute pred cieľom.

Fayence 14. marca (TASR) - Víťazom 6. etapy pretekov Paríž - Nice sa stal kolumbijský cyklista Carlos Betancur, ktorý sa vďaka triumfu dostal na čelo priebežnej klasifikácie. Jazdec tímu AG2R, ktorý vyhral aj štvrtkovú piatu etapu, zvládol 221,5-kilometrovú trať zo Saint-Saturnin-lwes-Avignon do Fayence za 5:12:11 h.

Na druhom mieste finišoval v rovnakom čase Portugalčan Rui Costa z tímu Lampre, tretí bol s odstupom troch sekúnd jazdec Omega Pharma - Quick-Step Čech Zdeněk Štybar. Slovák Peter Velits obsadil v najdlhšej etape tradičných pretekov 16. miesto, keď na víťaza stratil 17 sekúnd.

Betancur v záverečnom špurte profitoval z nešťastia Francúza Alexisa Vuillermoza, ktorý ako vedúci pretekár spadol v poslednej zákrute pred cieľom. Na čele priebežného poradia Juhoameričan vystriedal Brita Gerainta Thomasa, ktorý skončil vo štvrtok štvrtý a celkovo za lídrom zaostáva o 8 sekúnd. Tretí je Rui Costa (+18 s). Velits si polepšil a poskočil z pätnástej na priebežnú 11. priečku s odstupom 35 sekúnd na lídra.

Výsledky 6. etapy Paríž - Nice (Saint-Saturnin-les-Avignon - Fayence, 221,5 km):

1. Carlos Betancur (Kol./AG2R) 5:12:11 h, 2. Rui Costa (Portug./Lampre) rovnaký čas, 3. Zdeněk Štybar (ČR/Omega Pharma - Quick-Step) +3 s, 4. Geraint Thomas (V.Brit./Sky), 5. Arthur Vichot (Fr./FDJ.fr), 6. Cyril Gautier (Fr./Europcar) všetci +7, 7. Jakob Fuglsang (Dán./Astana), 8. Tony Gallopin (Fr./Lotto), 9. Stefan Denifl (Rak./IAM Cycling), 10. Gorka Izagirre (Šp./Movistar) všetci zhodne +11, ... 16. Peter VELITS (SR/BMC Racing Team) +17

Priebežné poradie po 6. etape: 1. Betancur 27:04:48 h, 2. Thomas +8 s, 3. Rui Costa +18, 4. Štybar +22, 5. Jose Joaquin Rojas (Šp./Movistar) +24, 6. Fuglsang +25, ..., 11. Peter VELITS +35