Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Bulharský biatlonista Iliev pretrhol na ME v šprinte ruskú nadvládu

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Slováci medzi 122 štartujúcimi mali čo po stredajších vytrvalostných pretekoch naprávať a v šprinte odčinili pomerne nepríjemný dojem z dvadsiatky.

Duszniki 27. januára (TASR) - Bulhar Vladimir Iliev pretrhol doterajšiu nadvládu Rusov na ME v biatlone. V poľských Dusznikách zvíťazil v šprinte na 10 km, keď zdolal Rusa Aleksandra Loginova o 4,9 sekundy a svojho krajana Krasimira Aneva o 16,7 sekundy. Darilo sa aj dvom Slovákom, Martin Otčenáš dobehol na 13. mieste (+51,7) a Tomáš Hasilla bol 21. (+58,2), ďalší dvaja dopadli podstatne horšie, 71. skončil Michal Šima (+2:33,1) a 100. Ondrej Kosztolányi (+4:02,1).

Slováci medzi 122 štartujúcimi mali čo po stredajších vytrvalostných pretekoch naprávať a v šprinte odčinili pomerne nepríjemný dojem z dvadsiatky. Otčenáš i Hasilla urobili na strelnici len jednu chybu, zhodne v polohe stojmo, po ležke figurovali mimoriadne vysoko, Otčenáš bol štvrtý a Hasilla 11-ty.

Zlatý Bulhar Iliev v slnečnom počasí výborne bežal a zvíťazil napriek jednému trestnému okruhu.

Výsledky:

šprint na 10 km: 1. Iliev (Bul.) 24:26,9 min (1 tr. okr.), 2. Loginov (Rus.) +4,9 s (0), 3. Anev Bul.) +16,7 (0), 4. Rastorgujevs (Lot.) +17,3 (2), 5. Volkov (Rus.) +28,1 (0), 6. Krupčík (ČR) +28,8 (0), ... 13. Martin Otčenáš +51,7 (1), 21. Tomáš Hasilla +58,2 (1), 71. Michal Šima +2:33,1 min (2), 100. Ondrej Kosztolányi (všetci SR) +4:02,1 (4)