Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

V pretekoch v Osrblí zvíťazila kadetka Jeanmonnotová-Laurentová

Na snímke uprostred francúzska biatlonistka Lou Jeanmonnotová-Laurentová pózuje so zlatou medailou počas vytrvalostných pretekov kadetiek na 10 km v rámci majstrovstiev sveta juniorov a kadetov v biatlone v Národnom biatlonovom centre Osrblie 22. februára 2017. Na druhom mieste skončila Ruska Kristina Jegorovová (vľavo) a tretia Švédka Elvira Karin Öbergová (vpravo). Foto: FOTO TASR - Branislav Račko

Najbližšie k nej zo Sloveniek bola vo výsledkoch na 40. mieste 17-ročná Veronika Haidelmeierová.

Osrblie 22. februára (TASR) - V druhej disciplíne, vytrvalostných pretekoch kadetiek na 10 km, bola na MSJ v Osrblí najlepšia francúzska biatlonistka Lou Jeanmonnotová-Laurentová. Najbližšie k nej zo Sloveniek bola vo výsledkoch na 40. mieste 17-ročná Veronika Haidelmeierová so stratou 5:53,5 min.

Medzi 92 štartujúcimi sa usilovali štyri slovenské dorastenky, a aj keď sa im občas podarilo nejakú streleckú položku bezchybne zvládnuť, spolu s behom to nestačilo na výraznejšie umiestenie, so 40. Veronikou Haidelmeierovou (strelecká bilancia 1-0-3-0), 44. Júliou Machyniakovou (1-2-1-1), 48. Henrietou Horvátovou (1-0-1-3) a 75. Tatianou Krnáčovou (1-4-2-3). Zo všetkých štartujúcich sa ani jednej nepodarilo trafiť všetkých 20 terčov.

výsledky:

vytrvalostné preteky na 10 km: 1. Lou Jeanmonnotová-Laurentová (Fr.) 34:00,9 (1), 2. Kristina Jegorovová (Rus.) +52,4 (1), 3. Elvira Karin Öbergová (Švéd.) 1:16,1 (2), ... 40. Veronika HAIDELMEIEROVÁ 5:53,5 (4), 44. Júlia MACHYNIAKOVÁ 6:08,2 (5), 48. Henrieta HORVÁTOVÁ 6:45,0 (5), 75. Tatiana KRNÁČOVÁ (všetky SR) 11:45,1 (10)