Biatlonistka Dorinová Habertová vyhrala preteky s hromadným štartom

Francúzska biatlonistka Marie Dorin Habertová so svoju zbierkou madailí z tohtoročných majstrovstiev sveta po víťazstve v preteku žien na 12,5 km hromadne na MS v biatlone v nórskom Osle 13. marca 2016. Foto: TASR/AP

Titul si zaslúžila najmä výbornou streľbou, keď neminula ani jeden terč a do cieľa dobehla v čase 35:28,5 minút.

Oslo 13. marca (TASR) - Francúzska biatlonistka Marie Dorinová Habertová si vybojovala zlatú medailu v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v Osle. Titul si zaslúžila najmä výbornou streľbou, keď neminula ani jeden terč a do cieľa dobehla v čase 35:28,5 minút.

Dvadsaťdeväťročná pretekárka získala na tohtoročnom šampionáte už tretie zlato, predtým sa tešila v individuálnych pretekoch a mixovaných štafetách. Okrem toho získala aj striebro v šprinte a štafetách a bronz v stíhačke. Celkovo to bola už šiesta medaila pre reprezentantov "galského kohúta" na MS v Holmenkollene.

Na druhom mieste skončila fínska pretekárka Kaisa Mäkäräisenová so stratou 7,3 sekúnd. Bronz si vybojovala Laura Dahlmeierová z Nemecka (+8,1 s). Líderka celkového poradia Svetového pohára Gabriela Soukalová z Česka vybehla z poslednej streľby na trať ako druhá, no nakoniec sa musela uspokojiť až so štvrtou priečkou, čo znamená, že na svetovom šampionáte nezískala ani jednu medailu.

Soukalová má na čele celkového poradia SP náskok 69 bodov pred druhou Dorinovou Habertovou. Na treťom mieste figuruje Talianka Dorothea Wiererová. Zo Sloveniek je najvyššie Paulína Fialková, ktorej patrí 35. pozícia so ziskom 199 bodov.