Biatlon: Soukalová triumfovala v šprinte na SP v Presque Isle

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová odchádza zo strelnice vo štvrtkovom šprinte 8. kola Svetového pohára v americkom Presque Isle 11. februára 2016 Foto: TASR/AP

Z tria Sloveniek dosiahla najlepší výsledok Jana Gereková, ktorá sa umiestnila na 51. priečke.

Presque Isle 11. februára (TASR) - Česká biatlonistka Gabriela Soukalová vyhrala štvrtkový šprint 8. kola Svetového pohára v americkom Presque Isle a upevnila si vedenie v prestížnom seriáli. Spokojnosťou žiarila aj hŕstka domácich divákov, keďže na druhom mieste so stratou 17,8 sekundy skončila reprezentantka USA Susan Dunkleeová, tretie miesto na pódiu obsadila Poľka Krystyna Guziková (+19,1 s).

Z tria Sloveniek dosiahla najlepší výsledok Jana Gereková, ktorá sa umiestnila na 51. priečke. Minula dva terče a za víťazkou zaostala 2:17,3 min. Alžbeta Majdišová skončila na 77. mieste (+3:22,6) a Martina Chrapánová na 84. pozícii (+3:56,4).

Soukalová dosiahla na 7,5 km dlhej trati síce až piaty najlepší bežecký čas, ale na strelnici neminula ani jeden terč, čo jej v konečnom dôsledku vynieslo tretí triumf v sezóne. Jej dve najväčšie rivalky v súboji o krištáľový glóbus stratili, Fínka Kaisa Mäkäräinenová prišla do cieľa s jednou chybou ako štvrtá, Talianka Dorothea Wiererová s dvoma chybami siedma a na vedúcu Češku nabrala manko ďalších 24 bodov. Na Soukalovú stráca aktuálne už 115 bodov.

SP v biatlone v Presque Isle (USA):

šprint žien na 7,5 km: 1. Gabriela Soukalová (ČR) 20:02,2 min. (0), 2. Susan Dunkleeová (USA) +17,8 (0), 3. Krystyna Guziková (Poľ.) +19,1 (0), 4. Marie Dorin Habertová (Fr.) +20,5 (1), 5. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +24,5 (1), 6. Selina Gasparinová (Švajč.) +38,0 (1), 7. Dorothea Wiererová (Tal.) +39,3 (2), 8. Anais Bescondová (Fr.) +40,5 (1), 9. Kaia Woeien Nicolaisenová (Nór.) +41,5 (0), 10. Veronika Vítková (ČR) +44,8 (1), ..., 51. Jana Gereková +2:17,3 (2), 77. Alžbeta Majdišová +3:22,6 (2), 84. Martina Chrapánová (všetky SR) +3:56,4 (4)

Poradie SP (po 18. z 26 súťaží): 1. Soukalová 823 bodov, 2. Wiererová 708, 3. Habertová 700, 4. Franziska Hildebrandová (Nem.) 596, 5. Mäkäräinenová 593, 6. Olena Pidrušná (Ukr.) 558, ..., 30. Paulína Fialková 181, 35. Jana Gereková 146, 93. Terézia Poliaková 3, 94. Martina Chrapánová (všetky SR)