Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

Bielorusko zdolalo Kazachstan

Kazachstan už v stredu o 16.15 miestneho času (15.15 SELČ) nastúpi proti slovenským reprezentantom, Bielorusi sa v rovnakom čase vo štvrtok stretnú s výberom USA.

Helsinki 8. mája (TASR) - Bieloruskí hokejisti zdolali v utorňajšom zápase na 76. majstrovstvách sveta Kazachstan 3:2 a do tabuľky A-skupiny si pripísali prvé tri body.

Bielorusi mali hneď v úvode presilovku, no trestuhodne pokazili rozohrávku vo vlastnom pásme, k puku sa dostal Krasnoslobodcev a parádne zavesil do vinkla. Fínskych organizátorov postihli technické problémy, pre ktoré nefungovala svetelná kocka nad ľadovou plochou ani sirény a tak hlásateľ musel po každom prerušení hry informovať o zostávajúcom čase i stave. Systém nabehol až cez prvú prestávku. Po druhom góle Krasnoslobodceva v 28. minúte viedli kazašskí hokejisti už 2:0, no Bielorusi v priebehu piatich minút obrátili na 3:2 vo svoj prospech. V tretej tretine už gól nepadol a tak sa z triumfu tešili Bielorusi.

A-skupina:

Bielorusko - Kazachstan 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Góly: 29. Koľcov, 34. Grabovskij (Graborenko), 34. Kovyršin - 3. Krasnoslobodcev, 28. Krasnoslobodcev (Dudarev, Jeremejev). Rozhodcovia: Fraňo (ČR), Levonen (Fín.) - Kilian (Nór.), Wilmot (Kan.), vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1.

Bielorusko: Mezin - Denisov, Korobov, Goroško, Kosťučonok, Stasenko, Černaok, Graborenko - Kaľužnyj, Grabovskij, Ugarov - Koľcov, Kovyršin, Kulakov - Drozd, Stas, Meleško - Kolosov, Kitarov, Stepanov

Kazachstan: Jeremejev - Novopašin, Šemelin, Jakovenko, Trošinskij, Fadejev, Litvinenko, Savčenko, Kolesnikov - Žailauov, Upper, Puškarjov - Krasnoslobodcev, Rymarev, Dudarev - Bumagin, Polišuk, Romanov - Voroncov, Spiridonov, Savenkov