Streda 17. apríl 2024Meniny má Rudolf

Real remizoval s Betisom 1:1, Atletico so Sevillou 0:0

Hráč Realu Isco počas zápasu Foto: TASR/AP

Atletico Madrid tak nevyužilo šancu prepracovať sa na prvú priečku tabuľky pred FC Barcelonu.

Madrid 24. januára (TASR) - Futbalisti Athletica Bilbao zdolali v úvodnom nedeľňajšom zápase 21. kola španielskej ligy Eibar 5:2.

Atletico Madrid nevyužilo šancu prepracovať sa na prvú priečku tabuľky pred FC Barcelonu, keď na domácom trávniku iba remizovalo s oslabenou Sevillou 0:0. Hostia hrali od 61. minúty bez vylúčeného Vitola, ktorý videl druhú žltú kartu. Proti verdiktu ostro protestoval tréner Sevilly Unai Emery, za čo ho rozhodca taktiež vylúčil.

Barca má na konte 48 bodov, rovnako ako druhé Atletico, no lepšie skóre a navyše aj zápas k dobru.

Real Madrid zaváhal na pôde Betisu Sevilla, keď iba remizoval 1:1. Bod mu zachránil vyrovnávajúcim gólom v 71. minúte Karim Benzema. "Biely balet" tak po 21. kole stráca na vedúcu Barcu štyri body a patrí mu tretia priečka.