Juhoafričan Brad Binder zvíťazil na VC Rakúska v Moto2

Na snímke Juhoafričan Brad Binder zvíťazil na Veľkej cene Rakúska cestných motocyklov v kategórii Moto2, na okruhu Red Bull Ring v Spielbergu 11. augusta 2019. Foto: TASR/AP

Druhé miesto obsadil so stratou 0,330 s líder celkového poradia šampionátu Španiel Alex Marquez na Kalexe a tretí skončil ďalší španielsky jazdec Jorge Navarro na Speed Up.

Spielberg 11. augusta (TASR) - Juhoafričan Brad Binder na KTM sa stal na okruhu v Spielbergu víťazom Veľkej ceny Rakúska, jedenásteho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov, v kategórii Moto2. Druhé miesto obsadil so stratou 0,330 s líder celkového poradia šampionátu Španiel Alex Marquez na Kalexe a tretí skončil ďalší španielsky jazdec Jorge Navarro na Speed Up.

Moto2: 1. Brad Binder (RSA/KTM) 37:24,963 min, 2. Alex Marquez (Šp./Kalex) +0,330 s, 3. Jorge Navarro (Šp./Speed Up) +1,839, 4. Lorenzo Baldassarri (Tal./Kalex) +2,183, 5. Augusto Fernandez (Šp./Kalex) +3,303, 6. Thomas Lüthi (Švajč./Kalex) +4,645

Celkové poradie MS (po 11 z 19 pretekov): 1. A. Marquez 181 b, 2. Lüthi 138, 3. Navarro 126, 4. Fernandez 121, 5. Baldassarri 115, 6. Marcel Schrötter (Nem./Kalex) 114