Piatok 3. máj 2024Meniny má Galina

Boston ukončil štvorzápasovú víťaznú sériu Islanders

Center Boston Bruins Matthew Poitras (druhý zľava) oslavuje svoj gól s centrom Morganom Geekiem (vľavo, obrancom Ianom Mitchellom (druhý sprava) a ľavým krídlom Jakeom DeBruskom. Foto: TASR/AP

V New Yorku sa spomedzi domácich tímov darilo viac Rangers, ktorí zvíťazili nad Anaheimom vysoko 5:1.

New York 16. decembra (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins vyhrali v noci na sobotu v zámorskej NHL na ľade New Yorku Islanders 5:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Súpera tak zdolali v šiestom vzájomnom zápase za sebou. Dva body za hostí (1+1) zaznamenal David Pastrňák, domáci prehrali prvýkrát po štyroch dueloch. V šiestich nočných stretnutiach nezasiahol do hry ani jeden Slovák. Obhajca titulu Vegas prehral s Buffalom 2:5, ale aj tak sa udržal na čele ligy.

Bruins prehrávali v zápase 0:2, 2:3 i 3:4, no aj tak sa tešili z víťazstvá. V tretej sérii nájazdoch rozhodol Pastrňák. "Nevedeli sme, či sa nám podarí vyrovnať alebo nie. Pre mňa je to najväčší triumf roka, už len pre prístup hráčov. Prvýkrát som mal pocit, že tam bola energia, emócie a všetci verili vo víťazstvo," uviedol Jim Montgomery, tréner Bostonu pre nhl.com. Islanders bodovali v ôsmom zápase za sebou. Útočník domácich Bo Horvat získal tri body (1+2) a predĺžili svoju bodovú sériu na deväť duelov.

Arizona zdolala San Jose 1:0 a triumfovala po štyroch stretnutiach. V drese domácich nedostal šancu Miloš Kelemen a zápas sledoval ako zdravý náhradník. Brankár Connor Ingram predviedol 21 zákrokov, dosiahol tretie čisté konto v sezóne a štvrté v kariére. Jediný gól zaznamenal v 35. minúte minúte Matias Macceli. "Vedeli sme, čo nás čaká a mali sme pred nimi rešpekt. V uplynulých období získali 14 z 20 bodov. Chceli sme zastaviť sériu prehier a hrali sme dobre," skonštatoval kouč domácich Andre Tourigny.

V New Yorku sa spomedzi domácich tímov darilo viac Rangers, ktorí zvíťazili nad Anaheimom vysoko 5:1. Dva góly vrátane vyrovnávajúceho vsietil Chris Kreider a dostal sa na tretie miesto v počte presných zásahov v klube. Konečný výsledok upravil tri sekundy pred koncom zápasu Adam Edström a skóroval tak premiérovo vo svojom prvom zápase v NHL. "Úžasný pocit. V tejto chvíli tomu nedokážem uveriť, keď som skóroval, akoby som stratil vedomie," povedal 23-ročný švédsky útočník.

Casey Mittelstadt a Dylan Cozens pomohli Buffalu zhodne gólom a dvoma asistenciami k triumfu na ľade Vegas 5:2. Sabres prehrávali ešte v úvode tretej časti 1:2, no potom za necelých dvanásť minút strelili štyri presné zásahy. "Bolo to skvelé úsilie. Vyzerali sme sviežo a využili sme to. Mali sme skvelé nohy po celý čas. V tretej tretine sme sa museli vrátiť do zápasu za stavu 1:2 a naša odpoveď bola vynikajúca," povedal kormidelník hostí Don Granato. Golden Knights prehrali po štyroch dueloch, ale aj tak sa udržali na čele ligy. "Nechali sme si vziať vedenie bez toho, aby sme získali body. To ma znepokojuje," uviedol kouč domácich Bruce Cassidy.

NHL - sumáre:

New York Rangers - Anaheim Ducks 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Góly: 18. Kreider (Zibanejad), 32. Vesey (Fox, Wheeler), 37. Kreider (Panarin, Fox), 56. Zibanejad (Panarin), 60. Edström (Goodrow, Schneider) – 14. Leason (Ljubuškin). Brankári: Quick - Dostál, strely na bránku: 39:30

Carolina Hurricanes - Nashville Predators 5:6 pp (2:1, 3:3, 0:1 - 0:1)

Góly: 11. Noesen (Drury, Nečas), 13. DeAngelo (Bunting), 25. Chatfield (Bunting, Martinook), 26. Aho (Jarvis, Noesen), 30. Nečas – 6. Pärssinen (Novak), 24. Josi (O'Reilly, Nyquist), 30. O'Reilly (Forsberg, Josi), 31. Barrie (Smith, Tomasino), 51. Lauzon (Evangelista, Pärssinen), 61. Forsberg (Josi, O'Reilly). Brankári: Raanta - Lankinen, strely na bránku: 31:30

New York Islanders - Boston Bruins 4:5 pp a sn (0:0, 2:2, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 22. Romanov (Barzal, Horvat), 34. Holmström (Pageau), 46. Horvat (Nelson, Reilly), 53. Nelson (Horvat, Barzal) – 35. Geekie (Van Riemsdyk, Marchand), 38. Pastrňák (Shattenkirk, Geekie), 51. Van Riemsdyk (Shattenkirk, Pastrňák), 57. Lohrei, rozh. nájazd Pastrňák. Brankári: Sorokin - Ullmark, strely na bránku: 37:34

Dallas Stars - Ottawa Senators 5:4 (2:3, 1:1, 2:0)

Góly: 12. Pavelski (Hintz, Robertson), 14. Lindell (Duchene), 32. Harley (Faksa), 48. Heiskanen (Johnston, Dadonov), 49. Duchene (Marchment, Seguin) – 2. Hamonic (Chychrun, Joseph), 3. Batherson (Chychrun, Stützle), 14. Norris (Giroux, Chychrun), 25. Batherson (Tkachuk, Stützle). Brankári: Oettinger (9. Wedgewood) - Forsberg, strely na bránku: 24:29

Arizona Coyotes - San Jose Sharks 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 35. Maccelli (Bjugstad, Moser). Brankári: Ingram - Kähkönen, strely na bránku: 24:21

Vegas Golden Knights - Buffalo Sabres 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)

Góly: 34. Barbašev (Roy), 44. Eichel (Cotter) – 28. Cozens (Mittelstadt), 46. Mittelstadt (Cozens, Clifton), 50. Benson (Tuch, Samuelsson), 52. Tuch (Benson), 58. Mittelstadt (Cozens, Dahlin). Brankári: Thompson - Levi, strely na bránku: 35:27