Boston vyhral v Pittsburghu, Chára asistoval

Hráč Ottawa Senators Craig Anderson (vpravo), bráni hráčovi San Jose Sharks Joemu Pavelskimu v akcii počas hry v piatok, 18. decembra 2015 Foto: TASR/AP

Hviezdou duelu sa stal Chárov spoluhráč Frank Vatrano, ktorý zaznamenal prvý hetrik v profiligovej kariére.

New York 19. decembra (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v piatkovom zápase zámorskej NHL na ľade Pittsburghu Penguins vysoko 6:2. Slovenský kapitán "medveďov" Zdeno Chára prispel k triumfu jednou asistenciou, keď prihral na gól Patricea Bergerona v 41. minúte na 4:2. Hviezdou duelu sa stal Chárov spoluhráč Frank Vatrano, ktorý zaznamenal prvý hetrik v profiligovej kariére.

Dvadsaťjedenročný Vatrano najskôr vyrovnal na 1:1, keď odpovedal na vedúci gól domáceho Conora Shearyho. Ďalšie dva presné zásahy pridal v tretej tretine, keď zvýšil na 5:2 a potom aj na konečných 6:2. "Som rád, že mi to tam konečne padlo. Blízko ku gólu som bol už v predchádzajúcich zápasoch, ale chýbalo mi trochu šťastia. Už som začínal byť netrpezlivý," priznal po zápase autor hetriku. Na všetky tri góly mu prihral Ryan Spooner, ktorý si zaknihoval asistenciu aj pri góle Louia Erikssona v 30. minúte.

Penguins tak nevyhrali ani v treťom zápase pod vedením nového trénera Mika Sullivana. "Nebudem ukazovať prstom na tých, ktorí urobili chybu. Prehru máme na svedomí všetci ako tím. Veľa ľudí o nás pochybuje, ale ja mám dôveru v toto mužstvo. Verím, že sa z toho dostaneme," uviedol Sullivan.

Detroit Red Wings prehral na vlastnom ľade s Vancouverom Canucks 3:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Slováci sa v domácom drese nepresadili. Tomáš Tatar strávil na ľade takmer 18 minút, mal jednu strelu, plusový bod a v nájazdoch nepremenil svoj pokus. Tomáš Jurčo sa počas 10:23 min prezentoval dvoma strelami. "Zápas sme si prehrali v úvode. Do polovici druhej tretiny sme boli veľmi slabí, nedôrazní. Myslím, že to bol pre nás najhorší vstup do stretnutia v sezóne. Potom sme už len doťahovali náskok súpera," konštatoval kouč Detroitu Jeff Blashill.

Dokonalý obrat predviedli hráči Washingtonu Capitals v súboji proti Tampe Bay Lightning. Slabšiu chvíľku si v noci na sobotu vybral brankár Washingtonu Braden Holtby, ktorý z 12 striel pustil tri góly a po prvý raz v sezóne ho tréneri predčasne vystriedali. Príchod Philippa Grubauera mužstvu pomohol. Najväčšiu zásluhu na zmene v skóre mal Alexander Ovečkin. Elitný útočník sám strelil dva góly a na ďalšie dva prihral. Skóre uzavrel 25 sekúnd pred záverečným klaksónom gólom do prázdnej bránky TJ Oshie, ktorý mal rovnako ako Ovečkin štyri kanadské body. "Nepoložili sme sa ani keď to bolo o tri góly. Myslím, že to veľa hovorí o tom, aké sme mužstvo. Tretia tretina bola ako z ríše snov," povedal po zápase Oshie.

Sumáre NHL:
CAROLINA HURRICANES - FLORIDA PANTHERS 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
45. Mitchell (Huberdeau, Barkov), 60. Smith. Brankári: Ward - Luongo, strely na bránku: 24:18, 10.511 divákov

PITTSBURGH PENGUINS - BOSTON BRUINS 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
9. Sheary (Crosby), 23. Daley (Crosby, Sheary) - 11. Vatrano (Spooner, Ferraro), 22. Bergeron (Marchand), 30. Eriksson (Spooner, Krejčí), 41. Bergeron (CHÁRA, Marchand), 53. Vatrano (Spooner, Hayes), 56. Vatrano (Spooner). Brankári: Zatkoff - Rask, strely na bránku: 32:34, 18.585 divákov

WASHINGTON CAPITALS - TAMPA BAY LIGHTNING 5:3 (0:1, 1:2, 4:0)
34. Ovečkin (Oshie, Carlson), 48. Oshie, 51. Ovečkin (Chimera, Williams), 55. Johansson (Oshie, Ovečkin), 60. Oshie (Bäckström, Ovečkin) - 9. Killorn (Marchessault, Coburn), 27. Šustr (Kučerov), 30. Stamkos (Hedman, Stralman). Brankári: Holtby (29. Grubauer) - Bishop, strely na bránku: 23:19, 18.506 divákov

DETROIT RED WINGS - VANCOUVER CANUCKS 3:4 pp a sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
39. Andersson (DeKeyser, Glendening), 44. Dacjuk (Smith, Marčenko), 59. Zetterberg (Dacjuk) - 19. McCann (Hansen), 38. Bärtschi (Horvat, Vrbata), 46. Vrbata (Tanev, Bärtschi), rozh. nájazd Vey. Brankári: Howard - Miller, strely na bránku: 28:40, 20.027 divákov

OTTAWA SENATORS - SAN JOSE SHARKS 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
25. Ryan, 49. Pageau (Dziurzynski, Ceci), 54. Wideman (Lazar, Prince), 56. Karlsson (Hoffman, Ryan) - 21. Thornton (Burns, Pavelski), 58. Burns. Brankári: Anderson - Stalock, strely na bránku: 35:33, 17.990 divákov

WINNIPEG JETS - NEW YORK RANGERS 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
6. Little (Wheeler), 8. Little (Wheeler, Ladd), 18. Byfuglien (Scheifele), 37. Myers (Wheeler, Little), 59. Ladd (Wheeler) - 15. Miller (Hayes, Yandle), 35. Boyle (McDonagh, Brassard). Brankári: Hellebuyck - Lundqvist, strely na bránku: 36:28, 15.294 divákov

Zdeno Chára (Boston) 24:08 0 1 1 +3 1 0
Tomáš Tatar (Detroit) 17:39 0 0 0 +1 1 0
Tomáš Jurčo (Detroit) 10:23 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/