< sekcia Šport

Boxer Mayweather sa predsa stretne s Nasukawom

Floyd Mayweather, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Pôjde však len o exhibíciu

Tokio 18. novembra (TASR) - Bývalý americký profesionálny boxer Floyd Mayweather si predsa zmeria sily s japonským kickboxerom Tenšinom Nasukawom. Po odvolaní riadneho súboja na galavečere Rizin 14 (31. decembra) sa dohodli na deväťminútovej exhibícii bez kopov.

Zatiaľ nie sú jasné dátum ani miesto konania, otázna je aj úloha organizácie Rizin pri promovaní zápasu. "Zaboxujeme si deväť minút a, samozrejme, že to bude najlepšie platená exhibícia v histórii. Nebolo o čom rozmýšľať. To, že som ukončil kariéru, neznamená, že nemám vystúpenia po celom svete a nezarábam kopu peňazí," povedal Američan na stránke mmajunkie.com.

Štyridsaťjedenročný Mayweather si v auguste minulého roka pripísal víťazstvo nad írskym MMA bojovníkom Conorom McGregorom a zaokrúhlil bilanciu v profesionálnom boxerskom ringu na 50-0. S myšlienkou ukončenia aktívnej činnosti sa pohrával už po víťazstve nad Oscarom De La Hoyom v roku 2007. Od triumfu nad Rickym Hattonom v decembri 2007 neboxoval 21 mesiacov, kým v júli 2009 nezdolal Juana Manuela Márqueza. Koniec kariéry avizoval aj po víťazstve nad Andrem Bertom v septembri 2015. Vlani sa vrátil na súboj s McGregorom, po ktorom opäť tvrdil, že to bolo jeho posledné profesionálne vystúpenie. V uplynulom období sa však hovorí o odvete s Mannym Pacquiaom z Filipín.