Brankár Čiliak sa zranil na striedačke, trafil ho vyhodený puk

Na snímke hokejový nováčik brankár Slovenska Marek Čiliak sa rozcvičuje pred hokejovým zápasom Slovensko - Bielorusko na turnaji Arosa Challenge vo švajčiarskom meste Arosa 20. decembra 2013. Foto: TASR/Martin Baumann

V 35. minúte duelu zblokoval domáci útočník Libor Pivko strelu hostí, puk zmenil smer a trafil Čiliaka priamo do tváre.

Brno 23. apríla (TASR) - Slovenský hokejový brankár Marek Čiliak sa zranil vo štvrtom finále play off českej extraligy medzi Brnom a Zlínom. Hoci v utorok len kryl chrbát Jiřímu Trvajovi v bránke Komety, úrazu sa nevyhol ani na striedačke.

V 35. minúte duelu zblokoval domáci útočník Libor Pivko strelu hostí, puk zmenil smer a trafil Čiliaka priamo do tváre. Dvadsaťštyriročný gólman musel následne podľa infomácií portálu isport.cz odísť s ľadom na tvári do šatne a otvorená rana si vypýtala niekoľko stehov. Rozsah zranenia však nie je vážny a do piateho duelu bude trénerovi Vladimírovi Kýhosovi k dispozícii.

Brno triumfovalo vo štvrtom zápase finále play off 3:1 a odvrátilo prvú zlínsku možnosť na zisk titulu.