Pondelok 6. máj 2024Meniny má Hermína

Na snímke s loptou hráč Tatrana Prešov Lucijan Fižuleto, vľavo hráč MŠK Považská Bystrica Sergej Petričenko vo finálovom zápase Slovenského pohára medzi Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica v Bardejove 30. augusta 2020. Foto: TASR - František Iván

Bardejov 30. augusta (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov získali Slovenský pohár. Vo finále záverečného turnaja Final 4 v Bardejove zdolali MŠK Považská Bystrica suverénne 29:12. Pre Tatran je to 22. triumf v Slovenskom pohári, súperovi sa revanšoval za vlaňajšiu finálovú prehru.

Slovenský pohár - muži - finále:

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 29:12 (14:5)

zostava Prešova: Čupryna, Colodeti, Vaško - Santos, Pacheco, Fech, Linhares, Krok, Rečičár, Hozman, Fižuleto, Michalka, Grzentič, Hernandez, Jaballah, Carapkin, Rábek,

zostava Považskej Bystrice: Kovačin, Dobroň - Sloboda, Bystrický, Ivanicja, Maliar, Burnazovič, Petričenko, Jurák, Briatka, Štefina, Zábavčík, Urík, Vallo, Gardian, Lovíšek, rozhodovali: Mandák, Rudinský, TH: 0/1 - 1/1, vylúčení: 0:1

Na hre Prešovčanov bolo od úvodu vidieť veľké odhodlanie. Od prvých minút diktovali hru, rýchlo sa dostali do jednoznačného náskoku, ktorý do polčasu narástol na rozdiel 9-tich gólov. Zápas stratil náboj, hostia sa v druhom polčase snažili najmä inkasovať čo najmenej a favorit dominoval. Prešovčania naďalej kontrolovali hru a triumfovali po suverénnom výkone.

hlasy (zdroj: RTVS):

Na archívnej snímke generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.
Miroslav Benický, manažér Tatrana Prešov: "Stalo sa to, čo sme očakávali a avizovali. Hlad nášho tímu bol obrovský a aj keď nám chýbalo pár hráčov, zvyšok tímu išiel naplno. Dva mesiace sa hráči veľmi tešili na tento turnaj a výsledkom ich túžby je takýto výsledok."

Václav Straka, tréner Považskej Bystrice: "Dnes sme nemali sily konkurovať Prešovu. Chalani robili čo mohli, ale možnosti rotácie našej zostavy neboli veľké. Búšili sme hlavou proti múru. Streliť 12 gólov je málo, inkasovať 29 od Prešova nie je taká hanba. Ťažko sme sa presadzovali a keď sa nám to už podarilo, tak sa to často skončilo zákrokom brankára."