< sekcia Šport

Černák sa pridá k reprezentácii

Na snímke obranca Tampy Bay Lightning Erik Černák. Foto: TASR/AP

Na utorkovom zraze v Piešťanoch sa predstavia noví hráči, všetkých však Šatan nemenoval. Potvrdil však príchod obrancu Erika Černáka.

Innsbruck 21. apríla (TASR) - Slovenskú hokejovú reprezentáciu posilní v príprave na domáce majstrovstvá sveta aj Erik Černák. Dvadsaťjedenročný obranca Tampy Bay sa tak pridá k ďalším štyrom posilám zo zámorskej NHL - obrancom Andrejovi Sekerovi, Christiánovi Jarošovi a útočníkom Tomášovi Tatarovi a Richardovi Pánikovi. Do prípravy by sa mal zapojiť pred zápasmi v Poprade a Michalovciach.

Po sobotňajšom zápase s Rakúskom mal realizačný tím nezvyčajne dlhú pozápasovú debatu. Miroslav Šatan dokonca predstúpil pred novinárov s ospravedlnením, že ich nechal dlho čakať.

"Rozprávali sme sa o výkonoch za uplynulé dva týždne a o hráčoch, ktorí majú možnosť pokračovať v príprave. Debata bude pokračovať po ceste domov autobusom a aj počas zajtrajška. Nomináciu, ktorá pôjde do prípravy od utorka, by sme chceli zverejniť možno v nedeľu poobede," uviedol Šatan.

Na utorkovom zraze v Piešťanoch sa predstavia noví hráči, všetkých však Šatan nemenoval. Potvrdil však príchod obrancu Erika Černáka.

"Príde Marek Čiliak, jeden brankár tým pádom odíde. Okrem neho prídu aj Andrej Sekera a Christián Jaroš a prídu ešte noví hráči do útoku. Ale ktorí to budú v tejto chvíli nechcem hovoriť, pretože nás ešte čaká debata s trénermi. Do rána ešte nejaké ďalšie zmeny môžu prísť. Nachystaný pridať sa k nám je aj Erik Černák, ten príde ešte o týždeň neskôr na východ republiky."

Situácia s Richardom Pánikom ešte nie je jasná, stále sa rieši jeho poistka. Šatan však bude sledovať sériu Bostonu s Torontom, kde by sa už v nedeľu večer mohlo rozhodnúť. "Akonáhle niekto vypadne, budeme hráčov kontaktovať, máme takú dohodu. Čo sa týka Pánikovej poistky, je to v štádiu riešenia, po Veľkej noci sme to chceli mať definitívne vyriešené."

Ak by však Boston vypadol, Šatan nebude môcť počítať s Petrom Cehlárikom, pretože ten má povinnosti aj na farme v Providence. "Vyzerá to tak, že Cehlárik bude mať klubové povinnosti, pokiaľ budú oba tímy v hre," potvrdil generálny manažér.

Zápasy s Rakúskom zhodnotil pozitívne, i keď ten sobotňajší vyhrali Slováci až po nájazdoch. "Prvý zápas bol o niečo lepší, v druhom sme sa strelecky trápili. Chýbala nám efektivita, ale našli sme cestu, ako ho vyhrať. Výsledok pre nás nebol až tak dôležitý."

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.