Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

Brit Wiggins je víťazom ankety Zlatý bicykel 2012, Sagan skončil piaty

Bradley Wiggins Foto: TASR/AP

Wiggins v tomto roku okrem Tour de France triumfoval aj na podujatiach Paríž - Nice, Okolo Romandie, Critérium du Dauphiné a získal zlatú medailu v individuálnej olympijskej časovke.

Paríž 30. októbra (TASR) - Víťaz Tour de France Bradley Wiggins získal prestížnu individuálnu trofej Zlatý bicykel pre najlepšieho cyklistu roku 2012.

Anketu francúzskeho časopisu Velo vyhral britský pretekár pred Belgičanom Tomom Boonenom, víťazom pretekov Paríž - Roubaix a Okolo Flámska. Španiel Joaquim Rodriguez skončil tretí.

V hlasovaní skončil slovenský cyklista Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) na 5. mieste.