Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

Cagliari v nadstavenom čase otočilo duel s Frosinone na 4:3

Ilustračné foto. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Sardínčania sa odpútali z dna tabuľky, keď preskočili Salernitanu.

Rím 29. októbra (TASR) - Futbalisti Interu Miláno potvrdili prvú priečku v Serii A, keď v 10. kole zvíťazili nad AS Rím 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 81. minúte Marcus Thuram. Rimania nenadviazali na predchádzajúce tri triumfy a v tabuľke im patrí 8. miesto.

Hráči Cagliari sa dočkali prvého triumfu v sezóne. V súboji nováčikov zdolali Frosinone 4:3. Duel, v ktorom prehrávali 0:3, zvrátili vo svoj prospech až v nadstavenom čase druhého polčasu, keď sa dvakrát presadil Leonardo Pavolleti.

Striedajúci útočník najprv vyrovnal na 3:3 v 94. minúte po rohovom kope, aby v 96. minúte nezaváhal zblízka, keď mu loptu hlavou ideálne posunul Alberto Dossena. Sardínčania sa odpútali z dna tabuľky, keď preskočili Salernitanu.

Serie A - 10. kolo:

Inter Miláno - AS Rím 1:0 (1:0)

Gól: 81. Thuram

AC Monza - Udinese Calcio 1:1 (1:0)

Góly: 27. Colpani - 67. Lucca

Cagliari Calcio - Frosinone Calcio 4:3 (0:2)

Góly: 90.+4 a 90.+6 Pavoletti, 72. Oristanio, 76. Makoumbou - 23. a 37. Soule, 49. Brescianini