Cavani rozhodol o víťazstve PSG nad Chelsea, Benfica zdolala Zenit

TASR, 16. februára 2016 23:00

Odvety v Londýne a Petrohrade sú na programe v stredu 9. marca.

Hráč PSG Zlatan Ibrahimovič (druhý zľava) sa teší po strelení úvodného gólu v prvom osemfinálovom zápase Ligy majstrov PSG - FC Chelsea v Paríži 16. februára 2016. Foto: TASR/AP
Bratislava 16. februára (TASR) - Futbalisti Paríža Saint-Germain potvrdili rolu papierových favoritov, keď v úvodnom osemfinálovom súboji Ligy majstrov 2015/2016 zvíťazili v domácom Parku princov nad Chelsea Londýn 2:1. Tréner sériového francúzskeho šampióna Laurent Blanc mal šťastnú ruku. V 74. minúte poslal na ihrisko uruguajského útočníka Edinsona Cavaniho a ten sa mu za dôveru odvďačil víťazným gólom, ktorý bol jeho prvý v prebiehajúcej edícii súťaže.

V druhom utorňajšom zápase Benfica Lisabon zdolala "čierneho koňa" súťaže a najväčšie prekvapenie skupinovej fázy Zenit Petrohrad 1:0 gólom Jonasa z prvej minúty nadstaveného času. Odvety v Londýne a Petrohrade sú na programe v stredu 9. marca.

Chelsea bez zraneného kapitána Terryho a potrestaného dispečera stredovej formácie Matiča vsadila na pozornú defenzívu, no už v úvodnej päťminútovke "pustila" domácich do dvoch dobrých šancí. Verratti a Lucas však skóre neotvorili a neujal sa ani rotovaný priamy kop Ibrahimoviča. V 23. minúte mohlo zahrmieť na opačnej strane. Rahman našiel centrom hlavu Costu, no Trapp vytiahol proti španielskemu útočníkovi reflexívny zákrok a zázračne vytlačil loptu na brvno. Paríž sa dočkal v 39. minúte po tom, ako Mikel fauloval tesne pred vlastnou šestnástkou prebíjajúceho sa Lucasa a Ibrahimovič aj s prispením teču otvoril tvrdou ranou z priameho kopu skóre - 1:0. V nadstavenom čase si však obrana PSG nedala pozor na Mikela, ktorý zblízka vyrovnal - 1:1. Hru francúzskeho majstra sprevádzal aj po zmene strán kŕč, jeho ofenzívne esá neboli vo svojej koži a defenzíva Chelsea dlho odolávala náznakom šancí. Bez ujmy však vydržala len do 78. minúty, keď si striedajúci Cavani zabehol za obranu Chelsea a strelou medzi nohy Courtoisa vyslobodil svoj tím - 2:1.
Na snímke uprostred hráč Lisabonu Kostas Mitroglou strieľa na bránu medzi hráčmi Zenitu, vľavo Nicolas Lombaerts, vpravo Ezequiel Garay v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov vo futbale Benfica Lisabon - Zenit Petrohrad v utorok 16. februára 2016. Foto: TASR/AP

V Lisabone sa o slovo ako prví prihlásili domáci v 19. minúte. Po peknej akcii vystrelil z 20 m Pizzi, ale brankár Lodygin si s jeho pokusom poradil. Benfica bola v prvom polčase mierne aktívnejšia, strela Jonasa tesne presvišťala vedľa žrde. Zenit prvýkrát vystrčil rožky až v 52. minúte, pokus Witsela však nemal potrebnú razanciu. V 69. minúte mal tutovku na kopačke Gaitan, jeho pokus zo siedmich metrov však Lodygin vyrazil a ani opakovaná strela sa neskončila úspechom. Pretaktizovanú "bitku" rozsekol v nadstavenom čase Jonas, ktorý sa presadil hlavičkou po priamom kope z 30 m.

Liga majstrov - 1. zápasy osemfinále:

Paríž Saint-Germain - Chelsea Londýn 2:1 (1:1)
Góly: 39. Ibrahimovič, 78. Cavani - 45.+1 Mikel. Rozhodoval: Velasco Carballo (Šp.), ŽK: Ibrahimovič, Lucas, Luiz - Mikel, Pedro

Zostavy a striedania:
PSG: Trapp - Marquinhos, Silva, Luiz, Maxwell - Verratti (81. Rabiot), Motta, Matuidi (81. Pastore) - Lucas (74. Cavani), Ibrahimovič, Di Maria
Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Ivanovič, Cahill, Rahman - Fabregas, Mikel - Pedro, Willian, Hazard (71. Oscar) - Costa

Benfica Lisabon - Zenit Petrohrad 1:0 (0:0)
Gól: 90.+1 Jonas. Rozhodca: Rocchi (Tal.), ŽK: Almeida, Jardel, Pizzi, Jonas - Witsel, Garcia, Criscito, ČK: 90. Criscito (Zenit) po druhej ŽK

Odvety v Londýne a Petrohrade sú na programe v stredu 9. marca.Cesar - Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu - Samaris, Sanches - Pizzi (71. Carcela-Gonzalez), Jonas, Gaitan - Mitroglou (63. Jimenez)
Odvety v Londýne a Petrohrade sú na programe v stredu 9. marca. Lodygin - Aňukov, Garay, Lombaerts, Criscito - Witsel, Garcia - Šatov (81. Žirkov), Hulk, Danny (87. Mauricio) - Dzjuba (74. Kokorin)