Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

Celta Vigo s Lobotkom prehrala na pôde Atletica Madrid

Stredopoliar Celty Slovák Stanislav Lobotka (vpravo) Foto: TASR/AP

Hostia doplatili na nepremieňanie šancí.

Madrid 11. marca (TASR) - Futbalisti Celty Vigo v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom prehrali v 28. kole španielskej La Ligy na pôde Atletica Madrid 0:3. Hostia doplatili na nepremieňanie šancí. V prvom polčase nevyužili dobré príležitosti Sergi Gomez a Iago Aspas, v druhom dejstve za stavu 0:1 opečiatkoval Nemanja Radoja žrď.

Atletico sa ujalo vedenia v 44. minúte zásluhou Antoina Griezmanna, po zmene strán zasadili Celte ďalšie gólové údery Vitolo a Angel Correa. "Los Colchoneros" si upevnili druhé miesto v tabuľke, na vedúcu Barcelonu strácajú osem bodov. Celta je deviata.

Espanyol Barcelona otočili duel s Realom Sociedad San Sebastian a na domácom trávniku zvíťazil 2:1.