Sobota 18. máj 2024Meniny má Viola

Česko - Brazília 1:3 v prípravnom zápase, dva góly Gabriela Jesusa

Hráč Brazílie Marquinhos (vľavo) a hráč Česka Patrick Schick v súboji o loptu v prípravnom zápase Česko - Brazília v Prahe 26. marca 2019. Foto: TASR/AP

Futbalisti Japonska zvíťazili v utorkovom stretnutí v Kobe nad Bolíviou 1:0. Argentína si poradila s Marokom taktiež 1:0.

Bratislava 26. marca (TASR) - Českí futbaloví reprezentanti zaznamenali v utorňajšom prípravnom zápase v Prahe s Brazíliou prehru 1:3.

"Kanárici", bez zraneného Neymara, v úvode držali loptu na svojich kopačkách, no veľa šancí si nevypracovali. V 19. minúte sa dostal k hlavičke v pokutovom území Allan, ale minul. Česi sa snažili hroziť z rýchlych protiútokov, ktoré boli s postupom času stále nebezpečnejšie. V 22. minúte musel zasiahnuť Alisson po tečovanej strele Schicka z priameho kopu, na druhej strane preveril Pavlenku z diaľky Casemiro. V 37. minúte vyšiel domácim brejk, Schick posunul loptu za obranu Pavelkovi a bolo 1:0. Hostia vyrovnali krátko po prestávke po chybe Suchého, ktorý si nedal pozor na dobiedzajúceho Firmina a ten sám pred brankárom nezaváhal - 1:1. V 61. minúte vyrazil Pavlenka prízemnú strelu Coutinha. Brazílčania mali v ďalšom priebehu hernú prevahu a v 83. minúte ju premenili aj na víťazný gól. Danilo získal loptu a vysunul Neresa, ten sa dostal za českú obranu spolu s Gabrielom Jesusom, ktorý mal pred sebou už len prázdnu bránku. V 90. minúte pridal po krásnej akcii svoj druhý gól a uzavrel na konečných 3:1.