Český brankár Salák dostal v KHL trest na 5 zápasov

Na archívnej snímke brankár Aleksander Salák (Sibir) Foto: TASR/Andrej Galica

Spoluhráč slovenského obrancu Andreja Meszároša sa po inkasovanom góle z hokejky Sergeja Mozjakina v predĺžení vyrútil na rozhodcu a ohnal sa po ňom hokejkou.

Moskva 15. marca (TASR) - Český hokejový brankár Alexander Salák zo Sibiru Novosibirsk dostal päťzápasový dištanc v KHL za to, že v pondelňajšom stretnutí štvrťfinále play off proti Metallurgu Magnitogorsk zaútočil hokejkou na rozhodcu. Informoval web khl.ru.

Spoluhráč slovenského obrancu Andreja Meszároša sa po inkasovanom góle z hokejky Sergeja Mozjakina v predĺžení vyrútil na rozhodcu a ohnal sa po ňom hokejkou. Nepáčilo sa mu, že súper hral podľa neho so šiestimi korčuliarmi, čo si rozhodcovia nevšimli a priestupok nepotrestali. Salák dostal trest do konca zápasu a rozhodcovia v zápise uviedli, že medzi nimi a brankárom došlo k fyzickému kontaktu. V utorok mu disciplinárka udelila trest na päť duelov.

Novosibirsk prehráva 1:3 na zápasy a Salák sa vráti na ľade len v prípade, že jeho spoluhráči stav série otočia.