Cesta Iuventy sa skončila, Metzingenu v odvete podľahla 22:26

TASR, 16. januára 2016 19:29

Snaha Michalovčaniek o vyrovnanie dostala vážne trhliny už v prvých minútach druhého polčasu.

Na snímke vpravo s loptou hráčka Iuventy Michalovce Mária Holešová v odvete osemfinále Pohára EHF žien v hádzanej medzi Iuventa Michalovce - TuS Metzingen (Nem.) v Michalovciach 16. januára 2016. Foto: TASR/Roman Hanc

Michalovce 16. januára (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v odvetnom zápase osemfinále pohára EHF s nemeckým TuS Metzingen 22:26 a ukončili svoju púť v prestížnej súťaži. V druhom zápase museli dobiehať štvorgólové manko, no až na stav 3:1 v úvode zápasu neustále len doťahovali náskok nemeckého tímu.

Priebeh zápasu

V zaplnenej Chemkostav aréne sa vedenia 1:0 ujali hostky, no Michalovčanky po góle Habánkovej v 6. minúte viedli 3:1. V tej chvíli bolo ich manko už iba dvojgólové, no ďalšie minúty už patrili hráčkam nemeckého družstva. Zverenky Františka Urbana v prvom polčase doplácali najmä na slabú efektivitu streľby, na ktorej mala zásluhu aj spoľahlivo chytajúca brankárka Metzingenu.

Od 11. minúty až do konca prvého polčasu Michalovčanky ani raz neviedli a po štyroch góloch v rade prehrávali v 21. minúte už 8:12. Po následnom oddychovom čase domáceho tímu Fiľková-Trehubová znížila a v 30. minúte Wollingerová vyrovnala na 13:13. Záver prvého polčasu však lepšie zvládli hráčky Metzingenu. Za stavu 13:14 nevyšla domácim hráčkam snaha o vyrovnanie, naopak v posledných sekundách prvého dejstva Stefaniová upravila na 13:15.

Snaha Michalovčaniek o vyrovnanie dostala vážne trhliny už v prvých minútach druhého polčasu. Losethová v 34. minúte strelila sedemnásty gól Metzingenu (13:17) a domáce hráčky delilo od postupu už osem gólov. Michalovčanky však zápas nevzdali a tromi gólmi znížili na 16:17. V 21. minúte bolo vyrovnané 20:20 a nádej domáceho tímu stále žila. Hráčky nemeckého tímu však držali postupový stav a dôslednou obranou nedovolili domácemu tímu výrazne znížiť stav dvojzápasu. Domáce napokon podľahli Metzingenu rozdielom štyroch gólov 22:26.

Osemfinále pohára EHF, odveta:
Iuventa Michalovce - Tus Metzingen 22:26 (13:15)

/prvý zápas 26:30, postúpil TuS Metzingen/

Zostava Iuventy: Lafuenteová, Gubiková, Medveďová - Kučerová 4, Černovová, Holešová, Kišíková, Nagyová 1, Habánková 4, Levčenková 2, Wollingerová 5, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubová 3, Perederijová 3. Rozhodovali: Maričová, Masičová (obe Srb.), vylúčené: 4:4, 7 m hody: 5/3 - 5/5, 1700 divákov.

Povedali po zápase
František Urban, tréner Iuventy Michalovce:
"Mrzí nás to, pretože sme do zápasu vstúpili dobre. Mrzieť nás môžu nepremenené šance. V druhom polčase sme zahodili dve sedmičky v čase, keď sa zápas lámal. Veril som, že sa ten zápas zlomí v náš prospech. Žiaľ, nestalo sa."

Patrícia Wollingerová: "Oba tímy chceli vyhrať. Dostávali sme sa do šancí, nechýbala ani bojovnosť, no súperky mali viac šťastia v koncovke. Skúsené družstvo Metzingenu využilo naše chyby. Tréner nás pred zápasom upozorňoval na to, aby sme stále hrali svoju hru. Ako ony dokázali otočiť skóre v prvom zápase, tak sme mohli otočiť aj my v druhom. To sa však nestalo, pretože sme nepremenili šance."