Chelsea doma remizovala s Evertonom 3:3

TASR, 16. januára 2016 19:19, aktualizované 16. januára 20:49

Manchester City vďaka dvom gólom Sergia Agüera a po jednom presnom zásahu Fabiana Delpha a Davidu Silvu zvíťazil nad Crystal Palace 4:0.

Hráč Chelsea Londýn Diego Costa (vľavo) strieľa úvodný gól cez Phila Jagielku z Evertonu a brankára Tima Howarda vo futbalovom zápase anglickej Premier League medzi Chelsea Londýn - Everton v Londýne 16. januára 2016. Foto: TASR/AP

Londýn 16. júna (TASR) - V úvodnom zápase 22. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Tottenham nad Sunderlandom 4:1. Londýnska Chelsea na svojom štadióne remizovala s Evertonom 3:3. Hostia viedli na Stamford Bridge už 2:0, keď najskôr v 50. min poslal loptu do vlastnej siete po centri Leightona Bainesa kapitán The Blues John Terry a o šesť minút Kevin Mirallas pridal druhý gól.

"Karamelky" však dvojgólové vedenie neudržali a po góloch Diega Costu a Cesca Fabregasa bolo vyrovnané. Everton sa opäť dostal do vedenia v 90. min, keď striedajúci Ramiro Mori po zaváhaní obrany Chelsea poslal loptu za Courtoisov chrbát. Posledné slovo v zápase mal však domáci kapitán John Terry, ktorý v ôsmej minúte nadstaveného času stanovil konečnú podobu výsledku.

Manchester City vďaka dvom gólom Sergia Agüera a po jednom presnom zásahu Fabiana Delpha a Davidu Silvu zvíťazil nad Crystal Palace 4:0. Nováčik AFC Bournemouth zvíťazil nad Norwich City 3:0 a po štyroch zápasoch bez víťazstva si pripísal na svoje konto plný bodový zisk. Southampton položil základ svojho triumfu nad West Bromwich Albion 3:0 už v prvom polčase, ktorý vďaka dvom gólom Jamesa Warda-Prowseho vyhral 2:0.
Hráč Manchesteru City David Silva (vľavo) v súboji s Yohanom Cabayeom z Crystal Palace vo futbalovom zápase anglickej Premier League medzi Manchester City - Crystal Palace v Manchesteri 16. januára 2016. Foto: TASR/AP

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu remizovala Aston Villa s Leicestrom City 1:1. "Líšky" sa ujali vedenia v 28. min, keď po lobe Jamie Vardyho vrátil brankárom Markom Bunnom vyrazenú loptu do siete Šindži Okazaki. O päť minút neskôr mohli hostia viesť už dvojgólovým rozdielom, ale Riyiad Mahrez nepremenil pokutový kop. Domácim sa podarilo vyrovnať v 75. min strelou z hranice šestnástky striedajúci Rudy Gestede.

Premier League - 22. kolo:
Tottenham Hotspur - AFC Sunderland 4:1 (1:1)
42., 67. Eriksen, 60. Dembele, 79. Kane (z 11 m) - 40. Van Aanholt 40. 35.000 divákov.

Southampton - West Bromwich Albion 3:0 (2:0)
5., 35. Ward-Prowse (druhý z 11 m), 72. Tadič. 29.622 divákov.

Newcastle United - West Ham United 2:1 (2:0)
6. Perez, 15. Wijnaldum - 49. Jelavič. 50.031 divákov.

AFC Bournemouth - Norwich City 3:0 (1:0)
10. Gosling, 54. Daniels (z 11 m), 75. Afobe. 11.056 divákov.

Manchester City - Crystal Palace 4:0 (2:0)
41., 69. Agüero, 22. Delph, 84. Silva. 49.000 divákov.

Chelsea - Everton 3:3 (0:0)
64. Costa, 66. Fabregas, 90.+8 Terry - 50. Terry (vlastný gól), 56. Mirallas, 90. Mori. 41.633 divákov.

Aston Villa - Leicester 1:1 (0:1)
75. Gestede - 28. Okazaki, 32.763 divákov.