Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Chelsea zdolala Newcastle v 15. kole, Manchester víťazne nad Arsenalom

Na snímke hráč Arsenalu Alexandre Lacazette (vľavo) strieľa gól brankárovi Manchesteru Davidovi de Geovi v zápase 15. kola anglickej Premiere League Arsenal Londýn - Manchester United v Londýne 2. decembra 2017. Foto: TASR/AP

Hazard v 74. minúte uzavrel skóre, keď premenil penaltu.

Londýn 2. decembra (TASR) - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v šlágri sobotňajšieho programu 15. kola Premier League na ihrisku Arsenalu Londýn 3:1 a pripísali si štvrtý ligový triumf v rade.

"Červení diabli" sa dostali do vedenia už v 4. minúte, Antonio Valencia si na pravej strane šestnástky vymenil loptu s Paulom Pogbom a prízemnou strelou namieril medzi nohy Petra Čecha. O sedem minút neskôr bolo po peknej brejkovej akcii United už 2:0. Anthony Martial dostal loptu do šestnástky, priťukol ju Jessemu Lingardovi a ten ju poslal k ľavej žrdi. Krátko po zmene strán znížil Alexandre Lacazette po nezištnej prihrávke od Aarona Ramsayho, no United si dvojgólový náskok vytvoril opäť v 63. minúte. Pogba ustál súboj s Laurentom Koscielnym, krížnou prihrávkou našiel v päťke Lingarda a tomu stačilo nastaviť nohu. Manchester dohrával od 74. minúty bez vylúčeného Pogbu, ktorý skočil na nohu Hectorovi Bellerinovi, no duel už zvládol. Arsenal mal počas celého zápasu jasnú prevahu v držaní lopty (75%) i počte striel na bránu (15:4), no nedokázal ju pretaviť do výsledku.

Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili doma nad Newcastlom United 3:1. Hostia sa síce ujali vedenia v 12. minúte gólom Dwighta Gaylea, no "Blues" otočili skóre ešte do polčasu zásluhou Edena Hazarda a Alvara Moratu. Hazard v 74. minúte uzavrel skóre, keď premenil penaltu.

Na snímke hráč Liverpoolu Emre Can (vpravo) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól v zápase 15. kola anglickej Premiere League FC Liverpool - Brighton & Hove Albion v Brightone 2. decembra 2017.

Nezaváhal ani Liverpool, ktorý si poradil na ihirsku Brightonu jednoznačne 5:1, dva góly Reds strelil Firmino, po jednom pridali Emre Can a Coutinho a piaty si dal vlastný Lewis Dunk. Čestný úspech domácich zaznamenal z penalty Glenn Murray.