Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Chicago je tesne pred vypadnutím, Hossa v zápase nenastúpil

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

V San Jose dostal prvýkrát v play off šancu center Michal Handzuš, jeho Sharks v 52. minúte stretnutia prehrávali so St. Louis 0:2. V bránke hostí absentoval zranený slovenský brankár Jaroslav Halák.

New York 20. apríla (TASR) - Všetky doterajšie štyri zápasy série 1. kola play off zámorskej NHL medzi hokejistami Chicaga a Phoenixu sa rozhodovali v predĺžení, v noci na piatok boli opäť úspešnejší Coyotes, ktorí vyhrali na ľade Blackhawks 3:2 po predĺžení a sú len jedno víťazstvo od postupu do 2. kola.

Domáci hrali bez zraneného slovenského útočníka Mariána Hossu, ktorého tvrdo zrazil na ľad v predchádzajúcom súboji Rafi Torres, začo mu vedenie profiligy zastavilo činnosť.

O víťazovi duelu v Chicagu rozhodol v 3. minúte predĺženia Dán Mikkel Boedker a "jastrabi" budú musieť odvrátiť hrozbu vypadnutia v sobotu na ľade vo Phoenixe.

New Jersey dokázalo vo štvrtom súboji jasne zdolať Floridu 4:0 a stav série je vyrovnaný 2:2. Brankár domácich Martin Brodeur stanovil 24. shuoutom v play off v kariére nový rekord NHL a prekonal legendárneho Patricka Roya. Slovenský útočník "panterov" Tomáš Kopecký odohral takmer 14 minút a pripísal si jeden mínusový bod.

Washington Capitals dokázal tiež vyrovnať stav série s Bostonom na 2:2 po tesnej výhre 2:1. Domácim chýbal suspendovaný Nicklas Bäckström a hostia ho prestrieľali 45:21, no úradujúcemu šampiónovi to nestačilo na úspech. Ich slovenský kapitán Zdeno Chára strávil na ľade takmer 25 minút, no zapísal si iba jeden mínusový bod. Klub z hlavného mesta USA triumfoval potom, ako víťazný gól zaznamenal v druhej tretine Rus Alexander Siomin. Domácich podržal brankár Braden Holtby, ktorý kryl 44 zo 45 pokusov Bruins.

V San Jose dostal prvýkrát v play off šancu slovenský center Michal Handzuš, jeho Sharks prehrali so St. Louis 1:2. Blues vedú v sérii 3:1 a jedna výhra ich delí od postupu. V bránke hostí absentoval zranený slovenský brankár Jaroslav Halák. Handzuš odohral vyše 10 minút, do štatistík sa však nezapísal. Výborným výkonom sa prezentoval gólman "blusemanov" Brian Elliott. Ten kryl 24 striel a za jeho chrbát prenikla len strela Joa Thortona pošas powerplay domácich. "Je to skvelé, ale stále musíme vyhrať jeden zápas. Hovorí sa, že posledný krok je najťažší," uviedol Elliot.

1. kolo play off:

Východná konferencia:

NEW JERSEY – FLORIDA 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
27. Parise, 43. Bernier, 44. Zajac, 49. Kovaľčuk. Brankári: Brodeur - Clemmensen. Strely na bránku: 27:26. Divákov: 17.625.
/stav série: 2:2/

WASHINGTON – BOSTON 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
2. Johansson, 39. Siomin – 14. Peverley. Brankári: Holtby - Thomas. Strely na bránku: 21:45. Divákov: 18.506.

Západná konferencia:
CHICAGO – PHOENIX 2:3 po predĺžení (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)
51. Morrison, 59. Frolík – 48. Doan, 48. Pyatt, 63. Boedker. Brankári: Crawford – Smith. Strely na bránku: 32:19. Divákov: 22.111.
/stav série: 1:3/

SAN JOSE - ST. LOUIS 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
59. Thornton - 8. Crombeen, 53. McDonald. Brankári: Greiss - Elliott. Strely na bránku: 25:24.
Divákov: 17.562.