Chicago zdolalo v šlágri Washington, Pánik šikovne asistoval korčuľou

Hokejisti Chicaga Blackhawks, archívne foto Foto: TASR/AP

Pri zadnom mantineli umne podržal puk a korčuľou ho potom prihral pred bránku nabiehajúcemu Dennisovi Rasmussenovi.

New York 28. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Richard Pánik prispel asistenciou k nedeľňajšiemu domácemu triumfu Chicaga nad Washingtonom 3:2 v šlágri zámorskej NHL. Blackhawks po cennej výhre nad lídrom profiligy poskočili na čelo Západnej konferencie s 83 bodmi.

Chicago nastúpilo stále bez doliečujúceho sa slovenského útočníka Mariána Hossu. Pánik odohral takmer osem minút a v 57. minúte predviedol šikovný kúsok. Pri zadnom mantineli umne podržal puk a korčuľou ho potom prihral pred bránku nabiehajúcemu Dennisovi Rasmussenovi. Ten sa nepomýlil a nekompromisne strelil svoj štvrtý gól v sezóne, ktorý sa neskôr ukázal ako víťazný. Pre Pánika to bola druhá asistencia v ročníku.