Hokej: Chomutov zdolal Brno, Ölvecký dal Čiliakovi gól spoza bránky

TASR, 8. marca 2016 20:23, aktualizované 8. marca 21:54

Piráti Chomutov sa v predkole play off českej hokejovej extraligy ujali v sérii s Kometou Brno vedenia 2:0.

Na archívnej snímke Peter Ölvecký Foto: TASR - Michal Svítok
Praha 8. marca (TASR) - Piráti Chomutov sa v predkole play off českej hokejovej extraligy ujali v sérii s Kometou Brno vedenia 2:0. Pod utorňajšie víťazstvo 2:0 sa gólom a asistenciou podpísal Peter Ölvecký.

Slovenský útočník najskôr asistoval pri góle Romana Červenku a potom v druhej tretine poistil víťazstvo domácich. V sólovom úniku ešte krajana Mareka Čiliaka neprekonal, ale následne do neho spoza bránky nastrelil puk a ten sa odrazil do bránky.

V moravskom derby vyhral Třinec v Zlíne 4:3 po nájazdoch a vyrovnal stav série na 1:1. Za domácich zaznamenal asistenciu obranca Oldřich Kotvan, v drese Třinca sa do streleckej listiny zapísal Vladimír Dravecký po asistencii Tomáša Kopeckého.

Predkolo play off sa hrá na tri víťazné zápasy.

ČR - extraliga - predkolo play off (hrá sa na 3 víťazstvá):

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 15. Červenka (ÖLVECKÝ), 38. ÖLVECKÝ
/stav série 2:0/

PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Vlach (KOTVAN), 27. Holík, 51. Čachotský - 13. DRAVECKÝ (KOPECKÝ), 36. Pechanec, 44. Kanko, rozh. náj. Svačina
/stav série 1:1/

Prečítajte si aj:

8. marca 2016 17:05

Meszárošov gól Sibiru nestačil, Magnitogorsku podľahol 1:3
V druhom zápase tej istej fázy Východnej konferencie Salavat Julajev Ufa zvíťazil na ľade Avangardu Omsk 3:2 po predĺžení.

8. marca 2016 14:30

Zvolenu odpočítali 3 body za neoprávnený štart hráča,dvojice to nemení
Klubu HKM Zvolen potrestali za štart mladého útočníka Jakuba Žilku bez zmluvy v štyroch prípadoch.

8. marca 2016 14:20