Cibulková nestačila vo štvrťfinále v Petrohrade na Rusku Kasatkinovú

Slovenská tenistka Dominika Cibulková odvracia úder domácej Rusky Darie Kasatkinovej vo štvrťfinále ženskej dvojhry na turnaji WTA v Petrohrade 12. februára 2016 Foto: TASR/AP

Slovenská tenista Dominika Cibulková skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA v Petrohrade pred bránami semifinále.

Petrohrad 12. februára (TASR) - Slovenská tenista Dominika Cibulková skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA v Petrohrade pred bránami semifinále. V piatkovom štvrťfinále nestačila na 18-ročnú Rusku Dariu Kasatkinovú a za 2:37 h jej v troch setoch podľahla 6:4, 5:7, 3:6.

Cibulková stratila hneď úvodný gem zápasu pri vlastnom podaní, no v náročných výmenách prvého setu svoju súperku dvakrát brejkla a napokon ho vyhrala 6:4. V druhom dejstve ustála v ôsmom geme nápor zverenky slovenského trénera Vladimíra Pláteníka, odvrátila päť setbalov, no za stavu 5:5 nepotvrdila brejk a napokon prehrala 5:7. V treťom sete Cibulkovú až trikrát zradil servis a za trištvrte hodinu bolo po zápase.