Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Cleveland zabral v záverečnej štvrtine a zdolal Boston tesne 105:104

Ilustračná fotka. Foto: TASR

Miami zvíťazilo nad Detroitom 118:110 s 26 bodmi Jimmyho Butler a Bamom Adebayom i Duncanom Robinsonom, ktorí mali obaja po osemnásť.

New York 6. marca (TASR) - Basketbalisti Clevelandu vyhrali nad Bostonom Celtics 105:104. V záverečnej štvrtine ich k tomu potiahol Dean Wade, ktorý premenil päť trojok a celkovo mal na konte 20 bodov. Jeho tím ukončil víťaznú sériu hostí na čísle jedenásť.

"Je to skvelý pocit, že spoluhráči dôverovali mojim schopnostiam. Práve to mi dodalo sebadôveru a motivovalo ma to podať najlepší výkon," vyhlásil Wade bezprostredne po zápase pre agentúru AFP.

Domácim chýbal ťahúň Donovan Mitchell, ktorý mal problémy s kolenom, a v tretej štvrtine prehrávali o 22 bodov. V tejto časti zápasu sa zranil aj Evan Mobley. Wade získal 23 bodov, čo je jeho kariérové maximum a na záverečných 105:104 upravil 19 sekúnd pred koncom. Za hostí mal najviac bodov Jayson Tatum.

Aj v Denveri prehrávali domáci v tretej štvrtine o 22 bodov, vybojovali predĺženie, ktoré nakoniec prehrali s Phoenixom Suns 107:117. Ťahúni víťazného tímu boli Kevin Durant s 35 bodmi a 28-bodový Grayson Allen, ktorý premenil osem trojok. Najproduktívnejší hráč domácich bol Jamal Murray s 28 bodmi, hviezdny Nikola Jokič ich mal 25 aj so šestnástimi doskokmi.

Miami zvíťazilo nad Detroitom 118:110 s 26 bodmi Jimmyho Butler a Bamom Adebayom i Duncanom Robinsonom, ktorí mali obaja po osemnásť. Za hostí bol najproduktívnejší Cade Cunningham. Ich tím má momentálne najhorší pomer zápasov 9:52 spolu s Washingtonom.