HOKEJ: Kopecký s Draveckým režírovali triumf Třinca nad Spartou

Slovenský hokejista Tomáš Kopecký, archívna snímka Foto: Teraz.sk/Facebook

Kopecký strelil jeden gól a Dravecký sa presadil až dvakrát, keď v 3. minúte otvoril a v 58. stanovil konečné skóre.

Praha 27. novembra (TASR) - Slovenskí hokejisti Vladimír Dravecký s Tomášom Kopeckým režírovali piatkový triumf českého klubu Oceláři Třinec v pomere 4:2 nad Spartou Prahou. Kopecký strelil jeden gól a Dravecký sa presadil až dvakrát, keď v 3. minúte otvoril a v 58. stanovil konečné skóre. V hosťujúcom drese si napriek prehre o jednu asistenciu vylepšil štatistiky obranca Juraj Mikuš a útočník Andrej Kudrna.

O víťazstvo "oceliarov" sa zaslúžil aj brankár Peter Hamerlík, ktorý zlikvidoval celkovo 28 striel "rudých" a mal 93,33-percentnú úspešnosť zásahov.

V ďalšom zápase líder Liberec prehral v Olomouci 1:2, domácim ku triumfu pomohlo 25 úspešných zákrokov slovenského brankára Branislava Konráda aj asistencia jeho krajana Dávida Buca.

Útočník Marcel Hossa síce gólom a asistenciou prispel k faktu, že Plzeň doviedla po náhaňačke duel na ľade BK Mladá Boleslav za stavu 6:6 do predĺženia a nájazdov, ale slovenský útočník nepremenil tretí nájazd hostí a domáci v rozstrele vyhrali 2:1.