Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Česi si schuti zastrieľali. V príprave vyhrali nad Maltou o šesť gólov

Roman Hubník (vpravo) z Českej republiky strieľa gól počas prípravného futbalového zápasu na EURO 2016 vo Francúzsku medzi Českou republikou a Maltou, 27. mája 2016 v rakúskom Kufsteine. Česká republika zvíťazila 6:0. Foto: TASR/AP

V základnej zostave sa po takmer ročnej pauze objavil kapitán Rosický. Brankár Petr Čech má za sebou 119 stretnutí v národnom drese, čím prekonal rekord Karla Poborského.

Bratislava 27. mája (TASR) - V prvom z troch prípravných zápasov pred EURO 2016 zvíťazila česká futbalová reprezentácia v rakúskom Kufsteine nad Maltou 6:0.

V základnej zostave sa po takmer ročnej pauze spôsobenej zranením objavil kapitán Tomáš Rosický, ktorý v piatok odohral 65 minút. Brankár Petr Čech má za sebou 119 stretnutí v národnom drese, čím prekonal rekord Karla Poborského.

Ďalší duel čaká českých hráčov v stredu, keď si zmerajú sily s Ruskom.

Súper Slovenska v základnej B-skupine majstrovstiev Európy Anglicko zdolal v Sunderlande Austráliu 2:1. Domáci išli do vedenia už v 3. minúte zásluhou mladíka Marcusa Rashforda a v 55. minúte pridal druhý presný zásah Wayne Rooney. O korekciu výsledku sa postaral v 75. minúte obranca "Albiónu" Eric Dier, ktorý si zrazil loptu do vlastnej siete. Angličania sa najbližšie stretnú v príprave 2. júna s Portugalskom.

Severné Írsko, ktoré si zmeria sily s výberom trénera Jána Kozáka v príprave 4. júna, zvíťazilo nad Bieloruskom 3:0. Íri remizovali s Holandskom 1:1. Ďalší účastník EURO Chorvátsko si poradilo s Moldavskom tesne 1:0.