Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Cyklista Hivert vyhral 3. etapu Paríž - Nice, na čele Sanchez

Francúzsky cyklista Jonathan Hivert Foto: TASR/AP

Na druhom mieste skončil Španiel Luis Leon Sanchez (Astana) a tretí bol ďalší domáci cyklista Remy Di Gregorio (Delko Marseille Provence KTM).

Chatel-Guyon 6. marca (TASR) - Francúzsky cyklista Jonathan Hivert vyhral utorňajšiu 3. etapu 86. ročníka pretekov Paríž - Nice. Jazdec stajne Direct Energie sa presadil v záverečnom špurte 210 kilometrov dlhej trasy z Bourges do Chatel-Guyon a do cieľa prišiel v čase 5:22:49 hodiny. Na druhom mieste skončil Španiel Luis Leon Sanchez (Astana) a tretí bol ďalší domáci cyklista Remy Di Gregorio (Delko Marseille Provence KTM).

Slovenský cyklista Juraj Sagan z tímu BORA - hansgrohe prišiel do cieľa 10 minút a 3 sekundy za víťazom s obsadil 111. miesto. Ďalší Slovák a jeho tímový kolega Erik Baška mal na víťaza manko 15:18 minúty a skočil na 147. mieste.

Na čelo celkového poradia sa dostal Sanchez, na druhé miesto klesol Francúz Arnaud Demare z FDJ, ktorý stráca na lídra 29 sekúnd. Tretí je Španiel Gorka Izagirre (Bahrain Merida) s mankom 36 sekúnd.