Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Víťazom 3. etapy Okolo Romandie sa stal Pinot. Na čele Quintana

Francúz Thibaut Pinot Foto: TASR/AP

Slovenský pretekár Peter Velits sa v 3. etape umiestnil na 101. mieste, jeho brat Martin skončil 137.

Sion 28. apríla (TASR) - Francúz Thibaut Pinot vyhral 3. etapu 70. ročníka cyklistických pretekov Okolo Romandie, ktorou bola časovka na 15,1 km v Sione.

Za jazdcom tímu FDJ skončil s dvojsekundovým odstupom Holanďan Tom Dumoulin (Giant-Alpecin), tretia priečka patrí Luxemburčanovi Bobovi Jungelsovi (Etixx-Quick Step, +9 s).

Pozíciu lídra potvrdil Kolumbijčan Nairo Quintana (Movistar), ktorý vedie priebežné poradie s náskokom 23 sekúnd na piatkového víťaza Pinota.

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) testovala na podujatí 347 bicyklov na skryté motorčeky s negatívnym výsledkom.

3. etapa, individuálna časovka v Sione (15,1 km):

1. Thibaut Pinot (Fr./FDJ) 20:21 min, 2. Tom Dumoulin (Hol./Giant-Alpecin) +2 s, 3. Bob Jungels (Lux./Etixx-Quick Step) +9, 4. Christopher Froome (V. Brit./Sky), 5. Jérôme Coppel (Fr./IAM), 6. Nairo Quintana (Kol./Movistar) obaja rovnaký čas, ...101. Peter VELITS (SR/BMC Racing Team) +2:02, 137. Martin VELITS (SR/Etixx-QuickStep) +3:06

Priebežné poradie:

1. Nairo Quintana (Kol./Movistar) 7:22:35 h, 2. Thibaut Pinot (Fr./FDJ) +23 s, 3. Ilnur Zakarin (Rus./Katuša) +26, 4. Jon Izaguirre (Šp./Movistar) +29, 5. Tom Dumoulin (Hol./Giant-Alpecin) +50, 6. Mathias Frank (Švajč./IAM) +1:06, ...128. Peter VELITS (SR/BMC Racing Team) +28:00, 140. Martin VELITS (SR/Etixx-QuickStep) +29:13