Mladý belgický jazdec Myngheer mal na Criterium International infarkt

TASR, 26. marca 2016 22:09

Dvadsaťdvaročného jazdca druhodivízneho tímu Roubaix LM odviezli podľa francúzskych médií vrtuľníkom do nemocnice v Ajacciu.

Ilustračné foto Foto: TASR
Ajaccio 26. marca (TASR) - Mladý belgický cyklista Daan Myngheer utrpel v úvode dvojdňových pretekov Criterium International na Korzike infarkt. Dvadsaťdvaročného jazdca druhodivízneho tímu Roubaix LM odviezli podľa francúzskych médií vrtuľníkom do nemocnice v Ajacciu.

Myngheer zastavil asi 25 km pred cieľom úvodnej etapy dlhej 90,5 km, prvú pomoc mu poskytli v sanitke, ktorá sprevádzala pelotón. Podľa portálu cyclingnews.com leží mladý Belgičan v kóme v nemocnici.