< sekcia Šport

Cyklistu Hallera zrazilo počas tréningu auto, utrpel vážne zranenia

Marco Haller, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Haller utrpel pri kolízii fraktúru stehennej kosti a niekoľko zlomenín v ľavom kolene.

Viedeň 20. apríla (TASR) - Rakúskeho cyklistu Marca Hallera zrazilo v stredu počas tréningu auto. Dvadsaťsedemročný jazdec tímu Kaťuša utrpel pri nehode vážne zranenia ľavej nohy a musel podstúpiť operáciu.

Ako informovala agentúra APA, 75-ročný šofér zastavil na stopke pred križovatkou a pustil niekoľko áut idúcich po hlavnej ceste. Potom však vyrazil dopredu, pričom si nevšimol cyklistu a vrazil do neho. Haller utrpel pri kolízii fraktúru stehennej kosti a niekoľko zlomenín v ľavom kolene. Ešte v stredu večer sa v nemocnici vo Villachu podrobil chirurgickému zákroku, čaká ho niekoľkomesačná pauza. Na cestách sa neobjaví minimálne do leta, nepredstaví sa tak štvrtýkrát za sebou na Tour de France, kde mal byť dôležitým pomocníkom nemeckého špurtéra Marcela Kittela.

"Bol som na bicykli iba druhýkrát po viróze, už druhej v tomto roku. Som veľmi sklamaný. Nielen z toho, že prídem o Tour de France, ale aj kvôli správaniu sa niektorých vodičov na cestách," povedal rakúsky šampión z roku 2015.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.